Totalt har 3346 personer deltagit i tävlingen sedan 1986.

Deltagande Gotlandsspelen 1986-2017
3345

Deltagande Gotlandsspelen 1986-2017
Namn
Klubb
32Alvar OlssonP18 IK
31Stig Lennart HofvanderP18 IK
28Michael SchwarczSollentuna BS
27Göte PetterssonP18 IK
27Torsten VibergP18 IK
24Stefan AnderssonVisby BMK
24Doris LevinÄlmhults BMK
23Michael LevinMörrum
22Kalevi ConradBK Carlskrona
22Pär LindauSollentuna BS
21Peter BrandtGärdet
21Mattias EnglundVisby BMK
21Mikael GlemarkChristianstads BMK
21Micael HallgrenHudiksvall BMK
20Christer SöderströmGarda IK
20Lars WinnbergVårvinden
19Anneli LawergrenVisby BMK
19Håkan NybergP18 IK
18Johan GateVisby BMK
17Per AreskärSollentuna BS
17Bert BenderBMK Södermalm
17Thomas LarssonP18 IK
17Sören MolinIFK Lidingö
17Daniel SöderströmVisby BMK
16Gunnel BengtssonWega
16Katarina JakobssonGarda IK
16Leif JakobssonGarda IK
15Thomas AngarthGärdet
15Marcus KarlssonBMK Wätterstad
15Cecilia NärforsSpånga BMK
14Mats HanssonÖsterlens BMK
13Alexander AreskärUppsala KFUM BMK
13Joakim AreskärUppsala KFUM BMK
13Johan ClausénSpårvägens BMF
13Victoria MeimermondtVisby BMK
13Tobias MellströmFlens BMK
13Helena NirsP18 IK
13Jonas RindlaugVisby BMK
13Jakob SvenhamnIFK Lidingö
13Erik SöderbergUppsala KFUM BMK
12Katarina AhlbergUTK-Väsb/Kom/Wätt
12Magnus GustafssonSkogås BK
12Oskar LundqvistSpårvägens BMF
12Mats PerssonSpårvägens BMF
12Christian PetterssonTäby BMF
12Jeanette SandströmWega
12Lennart StrömbergSollentuna BS
12Anders StålbergFlens BMK
12Marianne ÅmanVisby BMK
11Maja BoströmSpårvägens BMF
11Daniel EkmarkSollentuna BS
11Kenta JohanssonP18 IK
11Marina KårströmBMK Södermalm
11Birgitta KärvestadVäsby-Fjäderboll
11Fredrik SandhBMK Södermalm
11Reine SvenssonWega
11Lars ThomssonP18 IK
10Kjell AlmgrenIFK Lidingö
10Gert AndergrenVisby BMK
10William BaardhHuvudsta B&TK
10Michel BachtiarHuvudsta B&TK
10Tim HallVisby BMK
10David HellströmBMK Göta
10Sonja HermannWega
10Magnus HoffmanVisby BMK
10Maja HofmeijerSpårvägens BMF
10Per JohanssonVisby BMK
10Else LarsenHörsholm,DK
10Adrian LevinÄlmhults BMK
10Olle MånssonÖsterlens BMK
10Jonny NilssonLugi BMK
10Andreas NorellSpårvägens BMF
10Patrik OscarssonVisby BMK
10Anders PerssonSkälderviken
10Sandra PetterssonSkogås BK
10Tilda SjööUppsala KFUM BMK
10Poul Erik ThamdrupHörsholm, DK
10Torgny UlfvingBK Returen
10Dennis Von DahnCarlskrona BK
9Eje BackensvedOscar-UTK-Lidingö
9Niklas DufourTäby BMF
9Maria EklundOrion
9Mats EngdahlVisby BMK
9Caroline GateUppsala KFUM BMK
9Emma GateVisby BMK
9Natalie GlaserTäby BMF
9Bengt JacobssonHemse BK
9Roger JanssonRoslag-Rimbo-Norrtälje
9Thomas JohanssonBoo KFUM
9Carina JönssonP18 IK
9Robert KarlssonVisby BMK
9Birger MellströmHälleforsnäs BMK
9Emma PerssonTäby BMF
9Johanna PerssonTäby BMF
9Moa SjööUppsala KFUM BMK
9Patrik SöderkvistIFK Lidingö
9Edward WahlgrenEskilstuna
8Conny AhlinSödertälje
8Kathe AhlinRuinen-S:t Olof
8Bertil AnderssonMorlanda
8Inga AnderssonMorlanda
8Malin AnderssonMorlanda
8Joel BjörnSkogås BK
8Hampus BoldtTäby BMF
8Vilhelm BoldtTäby BMF
8Greta BoströmSpårvägens BMF
8Robert BrandtGärdet
8Thomas CsiffarySpårvägens BMF
8Daniel GlaserTäby BMF
8Robert HayBMK Södermalm
8Mikael HeldesjöVästerås BMK
8Jenny HolmgrenVisby BMK
8Lina HorndahlTäby BMF
8Anna JakobssonGarda IK
8Jessica JakobssonGarda IK
8Jimmy LahnalaksoSkogås BK
8Maud LawergrenVisby BMK
8Axel LenkertBoo KFUM
8Cissela LenkertBMK Södermalm
8Annica LundahlVisby BMK
8Sara PerssonTäby BMF
8Ulrica PetterssonSandviken-Storvik
8Jonas SöderströmHemse BK
8Patrik WennströmÖsterlens BMK
8Christofer WiklanderSkogås BK
7Lovisa AnderssonKista
7Patrik AnderssonGöteborgs BK
7Torbjörn AnderssonKista
7Ulf BergP18 IK
7Andreas BerglundBorås/Askim
7Kenneth BergströmIFK Lidingö
7Fredrik BohlinSkogås BK
7Olof BäckströmP18 IK
7Julie CarlbaumIFK Lidingö
7Jens ErikssonUppsala KFUM BMK
7Elina ForseliusSpårvägens BMF
7Björn FredrikssonUppsala KFUM BMK
7Johannes GardellVisby BMK
7Erik GustavssonSpånga BMK
7Miranda HallVisby BMK
7Tommy HellströmBMK Göta
7Elin JakobssonGarda IK
7Helena JakobssonGarda IK
7Krister JonssonHuvudsta B&TK
7Joonas KarhulaTapion Sulka
7Markku KarhulaTapion Sulka
7Anna KellermalmSpårvägens BMF
7Karolina KotteTäby BMF
7Ronnie KristolaBMK Södermalm
7Hampus LevinMörrum
7Althea LjungqvistUppsala KFUM BMK
7Oliver MuotkaSkogås BK
7Jennifer NielsenVisby BMK
7Anna OhlssonSävsjö BC
7Bo PetterssonSandvik-Storvik
7Roger PetterssonBergsåker
7Erik SäfstenSkälderviken
7Staffan SöderbergFjäderbollen
7Tomas Von DahnMörrum/Carlskrona
7Martin WesterbergBMK Komet
7Andreas WikströmSpånga BMK
7Pierre ÅhlingTäby/Spårvägen
6Isak AhlgrenVisby BMK
6Ulrika AhxSlite BMK
6Daniel AnderssonLjungsbro BMK
6Thomas AnderssonTäby BMF
6Sabine AreskärIFK Lidingö
6Emil AssarssonGripen
6Linda BjernelingSpårvägens BMF
6Michael BrandtGärdet
6Daniel BrodénCarlskrona
6Alexander ClernOxie/BMK Aura
6Linus ConradBK Carlskrona
6Ola ConradCarlskrona
6Emma Edbom SjööUppsala KFUM BMK
6Jenny EdströmUmedalen
6Mats FagerströmTäby BMF
6Joar FalchSkogås BK
6Julia FredrikssonKomet
6Urban GeorgeSöderm-Täby-Lidi
6Stefan GrahnHelsinge Team
6Per GustafssonBK Oscar
6Martin HagelinÖstersunds BMK
6Magnus HedströmVästerås BMK
6Eetu HeinoParaisten Badm,Fi
6Simon HellströmBMK Göta
6Antonio HerreroVisby BMK
6Ola JacobssonGarda IK
6Emelie JakobssonGarda IK
6Patrik JohanssonGöteborgs BK
6Charlotte JonssonUngdomsringen
6Kari-Pekka JärvinenTapion Sulka
6Tuomas KarhulaTapion Sulka
6Pernilla KarlssonCarlton
6Tomas KarlssonIK Tjelvar
6Jari KavakkaTapion Sulka
6Johan KrantzHuvudsta B&TK
6Kerstin KristofferssonIK Wega
6Hans LenkertBoo KFUM
6Eva LindqvistEkerö
6Dan LytholmVisby BMK
6Patrik MaredVarberg-Halmstad
6Hanna MulderSkogås BK
6Anette NilssonHuvudsta B&TK
6Mikael NordinLjungsbro-Väster
6Peder NordinTäby BMF
6Lars NordströmVisby BMK
6Mattias NorellSpårvägens BMF
6Henrik NygrenVisby BMK
6Erik OhlssonVisby BMK
6Niclas OhlssonBMK Göta
6Johan PalmMotala-Göta-Skogås
6Göran PerssonÖsterlens BMK
6Oscar ReuterhällSandviken BMK
6Thomas RollbyIFK Lidingö
6Tomas RosénBoo KFUM
6Maria SandströmSpårvägens BMF
6Hanna SidvallUppsala KFUM BMK
6Peter SidvallSävsjö BC
6Stefan SjööUppsala KFUM BMK
6Olof SvenhamnIFK Lidingö
6Kajsa Von DahnMörrum/Carlskrona
6Maja WestbergEnångers BMK
6Niklas WindahlSöderm/Krusb/Tyresö
6Mikael WingeSpårvägens BMF
5Tomas AhlgrenTäby BMF
5Jonatan Ala-MutkaIFK Lidingö
5Martin AnderssonSollentuna BS
5Therese AngarthTäby BMF
5Erik AssarssonGripen
5Christopher BaileyTapion Sulka
5Jennifer BaileyTapion Sulka
5Michael BaileyTapion Sulka
5Josef BaroudiUppsala KFUM BMK
5Leif BengtssonKista
5Ulrika BengtssonKista
5Frida BerzeliusTäby BMF
5Pankaj BhartHadsel, No
5Petra Book-NymanSpårvägens BMF
5Jonas BrambeckGustavsbergs IF
5Hannu BrandtTapion Sulka
5Viivi BrandtTapion Sulka
5Anders BrandtmanEnångers BMK
5Anna BydénBMK Boston
5Lisett ClernOxie IF
5Astrid CraboTäby BMF
5Ulrika DunkelsVisby BMK
5Adam EkholmBK-71, Nybro
5Ylva ElisonLugi/Skogås/BMK Aura
5Lina EngbergSpårvägens BMF
5Carolina EngdahlVisby BMK
5Fredrik EricssonSkogås BK
5Björn ErikssonVisby BMK
5Jörgen ErikssonBMK Eken
5Pontus FabriciusSundbyberg
5Bjare FalchBMK Södermalm
5Filip FranzénSävsjö BC
5Tommy FranzénSävsjö BC
5Adam FrömanIFK Lidingö
5Bengt FrömanIFK Lidingö
5Patrik GardelinP18 IK
5Adam GozziUppsala KFUM BMK
5Sebastian GransboTäby BMF
5Joakim GröndinIFK Lidingö
5Wendy HaglundKarlstad SIF
5Reetta HeinoParaisten Badm,Fi
5Ella HellmanUppsala KFUM BMK
5Olivia HellmanUppsala KFUM BMK
5Alfred HenrikssonTäby BMF
5Imanuel HirschfeldTäby BMF
5Annie HjerténVisby BMK
5Oliver HjälmSpårvägens BMF
5Moltas HofmeijerSpårvägens BMF
5Kristoffer HolmbergVisby BMK
5Sven HorndahlTäby BMF
5Anton HäggblomTurun Sulka
5Fredrik HögmanTäby BMF
5Matilda JanssonHofors
5Torbjörn JanssonBMK Eken
5Lars JedvallBK Fjäderbollen
5Mats JohannessonÖsterlens BMK
5Peter JohanssonSollentuna BS
5Sylvi JormanainenTapion Sulka
5Elias KarlssonBMK Wätterstad
5Sven KellermalmGärdet
5Jari KotirintaRiihi Drop
5Kent KotteTäby BMF
5Magdalena KrajewskaKlubblös
5Carina KrusebornIFK Lidingö
5Per LandahlVisby BMK
5Lars LetterholtBK Fjäderbollen
5Katti LindbergBK Returen
5Nicklas LindbergRimbo-Roslag-Täby
5Matias LopezKista
5Jens MarmstenIFK Umeå
5Christer MartinssonA 7/P 18
5Stefan MattssonSollentuna BS
5Rebecka NienkerkSpårvägens BMF
5Fredrik NikanderÅby
5Håkan NilssonVärnamo
5Jessica NilssonUppsala KFUM BMK
5Kevin NilssonVärnamo
5Lotten NilssonVärnamo
5Mari NilssonHuvudsta B&TK
5Patrik NilssonTelia
5Therece NilssonVärnamo
5Magnus NirsVisby BMK
5Stig NordströmVisby BMK
5Calle NyberghSmash, FIN
5Sofia OscarssonVisby BMK
5Tova PalmSpårvägens BMF
5Boxiao PanTäby BMF
5Åsa PerssonStorvik-Väsby
5Hasse PetersonWega
5Erik ReuterhällSandviken BMK
5Göran RingEnångers BMK
5Eskil RohnströmIK Tjelvar
5Niclas RosengrenVarberg-Halmstad
5Pekka SalmiRiihi Drop
5Vanessa SandbergSpårvägens BMF
5Jan-Erik SandinHelsinge Team
5Joakim SjöblomFalu BMK
5Lisbeth StalsTelia/Ullevi
5Susanne SvenssonHalmstad-Frölunda
5Jan SärlandVisby BMK
5Sandra TholinssonAskim/V.Frölunda
5Ola ToftKungälv
5Mikael TornemoBMK Fåken
5Magnus TunellSandviken BMK
5Johan UlfvingBK Returen
5Gabriel UlldahlVästra Frölunda BMK
5Ola Von DahnMörrum/Carlskrona
5My WestbergIFK Umeå
5Henrik WibergIFK Lidingö
5Victor ZuhrTäby BMF
5Sandviken BMK
5IK Tjelvar
2

Sveriges enda internationella klassningstävling i badminton under sommaren