Mesta segrare damer

Antal klassegrar damer 1986-2017
Namn
Klubb
Singel
Dubbel
Mixed
Totalt
1.Tilda SjööUppsala KFUM BMK512320
2.Gunnel BengtssonWega81119
2.Jeanette SandströmWega110819
4.Viivi BrandtTapion Sulka76417
4.Johanna PerssonTäby BMF58417
6.Karolina KotteTäby BMF65415
6.Doris LevinÄlmhults BMK83415
8.Marina KårströmBMK Södermalm64313
8.Moa SjööUppsala KFUM BMK34613
8.Anneli LawergrenVisby BMK16613
11.Cecilia NärforsSpånga BMK53311
12.Anna OhlssonSävsjö BC4419
12.Ella HellmanUppsala KFUM BMK3519
12.Birgitta KärvestadVäsby-Fjäderboll3249
15.Pernilla KarlssonCarlton2518
15.Helena NirsP18 IK628
15.Astrid CraboTäby BMF3418
15.Sara PerssonTäby BMF1618
19.Kerstin KristofferssonIK Wega1427
19.Reetta HeinoParaisten Badm,Fi2237
19.LBMK Aura KarhulaTapion Sulka2147
19.Ella SöderströmTäby BMF2417
19.Therese AngarthTäby BMF437
19.Victoria MeimermondtVisby BMK347
25.Ulrica PetterssonSandviken-Storvik156
25.Lina EngbergSpårvägens BMF1236
25.Anna PerssonStorviks IF2316
25.Maria VäisänenTapion Sulka156
25.Caroline GateUppsala KFUM BMK2316
25.Sonja HermannWega516
31.Cecilia BjunérKista BMK3115
31.Emmi HeikkinenTapion Sulka2215
31.Lina HorndahlTäby BMF415
31.Natalie GlaserTäby BMF145
31.Rebecca KuhlTäby BMF3115
31.Charlotte JonssonUngdomsringen235
31.Althea LjungqvistUppsala KFUM BMK145
31.Elin BergblomUppsala KFUM BMK1135
31.Emma SjööUppsala KFUM BMK415
31.Annica LundahlVisby BMK235
31.Nelli SvenssonÄlmhults BMK1225

Mesta segrare herrar

Antal klassegrar herrar 1986-2017
Namn
Klubb
Singel
Dubbel
Mixed
Totalt
1.Peter BrandtGärdet1014630
2.Lars WinnbergVårvinden105318
3.Per AreskärSollentuna BS66517
4.Erik SöderbergUppsala KFUM BMK61016
5.Sören MolinIFK Lidingö211215
6.Kalevi ConradBK Carlskrona94114
6.Daniel GlaserTäby BMF28414
8.Michael SchwarczSollentuna BS17513
8.Christian PetterssonTäby BMF17513
10.Micael HallgrenHudiksvall BMK45211
10.Tuomas KarhulaTapion Sulka44311
12.Mikael GlemarkChristianstads BMK25310
12.Magnus GustafssonSkogås BK81110
12.Joonas KarhulaTapion Sulka44210
12.Hampus BoldtTäby BMF5510
12.Ville LångÖstersundom44210
17.Dennis Von DahnCarlskrona BK459
17.Oscar ReuterhällSandviken BMK3339
17.Lennart StrömbergSollentuna BS459
17.Pär LindauSollentuna BS459
17.Niklas DufourTäby BMF2439
17.Adrian LevinÄlmhults BMK3339
17.Mats HanssonÖsterlens BMK819
24.Thomas AngarthGärdet88
24.Kjell AlmgrenIFK Lidingö4318
24.Tor-Gunnar MorskogenIFK Lidingö538
24.Eetu HeinoParaisten Badm,Fi2248
24.Mats FagerströmTäby BMF2518
24.Robert KarlssonVisby BMK1348
30.Stig Lennart HofvanderP18 IK347
30.Johan UddfolkPargas Badminton4217
30.Daniel SöderströmVisby BMK2327
30.Gabriel UlldahlVästra Frölunda BMK2417
34.Lars JedvallBK Fjäderbollen2316
34.Bert BenderBMK Södermalm66
34.Matias LopezKista2316
34.Per-Åke AnderssonMörrum246
34.Göte PetterssonP18 IK336
34.Nicklas LindbergRimbo-Roslag-Täby2316
34.Calle NyberghSmash, FIN246
34.Richard KuhlTäby BMF2226
34.Joakim AreskärUppsala KFUM BMK3216
34.Johan GateVisby BMK66
44.Lars LetterholtBK Fjäderbollen325
44.Daniel RixBMK Aura/Helsingborg1225
44.Daniel BrodénCarlskrona415
44.Edward WahlgrenEskilstuna2125
44.Tobias MellströmFlens BMK145
44.Sven KellermalmGärdet415
44.Patrik AnderssonGöteborgs BK1135
44.Peter MiljateigKlubblös1225
44.Vladimir IlyenkoMoskva1135
44.Torsten VibergP18 IK325
44.Iika HeinoParaisten Badm2215
44.Tommie LindblomRimbo-Botkyrka-Hanviken3115
44.Gunnar HögströmSIAB2215
44.Fredrik BohlinSkogås BK3115
44.Johan ClausénSpårvägens BMF2125
44.Moltas HofmeijerSpårvägens BMF145
44.Alfred HenrikssonTäby BMF3115
44.Hugi HeimirssonTäby BMF325
44.Imanuel HirschfeldTäby BMF1225
44.Stefan SjööUppsala KFUM BMK235
44.Pekka RyhanenVipsu,Kerava415
44.Björn ErikssonVisby BMK325
44.Jonas RindlaugVisby BMK235
44.Emanuel UlldahlVänersborg2215
44.Reine SvenssonWega415
44.Patrik WennströmÖsterlens BMK55

Sveriges enda internationella klassningstävling i badminton under sommaren