Segrare Gotlandsspelen
År
Namn
Klubb
DAMSINGEL ELIT:
1992Astrid CraboTäby BMF
1993Astrid CraboTäby BMF
1994Astrid CraboTäby BMF
1995Christine MagnussonTäby BMF
1996Pernilla PariolaBMK Aura
1997Anna LundinTäby BMF
1998Katja WengbergUppsala KFUM BMK
1999Johanna HolgessonVästra Frölunda BMK
2000Viivi BrandtTapion Sulka
2001Maja BoströmSpårvägens BMF
2002Lina EngbergSpårvägens BMF
2003Cecilia NärforsSpårvägens BMF
2004Elin StrandbergHelsinge Team
2005Christine PetterssonUppsala KFUM BMK
2006Jennie CarlssonVästra Frölunda BMK
2007Jennie CarlssonVästra Frölunda BMK
2008Elin BergblomUppsala KFUM BMK
2009Karolina KotteTäby BMF
2010Malin AnderssonMorlanda
2011Anna OhlssonSävsjö
2012Anna OhlssonSävsjö
2013Anna OhlssonSävsjö
2014Cecilia NärforsSpånga BMK
2015Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2016 Elit-ARebecca PantaneyGlos Stars, ENG
2017 Elit-ACecilia NärforsSpånga BMK
DAMDUBBEL ELIT:
1992Susanna Kauhanen/Nina SarnestoTapion Sulka
1993Astrid Crabo/Susann JacobssonTäby BMF
1994Astrid Crabo/Johanna PerssonTäby BMF
1995Astrid Crabo/Johanna PerssonTäby BMF
1996Johanna Persson/Pernilla PariolaTäby BMF/BMK Aura
1997Johanna Persson/Susanne SvenssonTäby BMF/Halmstad
1998Sara Persson/Sandra TholinssonTäby BMF/Västra Frölunda BMK
1999Johanna Holgesson/Malin ErlandssonVästra Frölunda BMK
2000Astrid Crabo/Catrine BengtssonTäby BMF/Askim
2001Sandra Pettersson/Hanna MulderSkogås BK
2002Lina Engberg/Maja BoströmSpårvägens BMF
2003Hanna Mulder/Sandra PetterssonSkogås BK
2004Elin Strandberg/Elin FridnerHelsinge Team
2005Christine Pettersson/Sandra PetterssonUppsala/Skogås BK
2006Jessica Carlsson/Jennie CarlssonVäxjö/Västra Frölunda BMK
2007Jessica Carlsson/Jennie CarlssonVäxjö/Västra Frölunda BMK
2008Karolina Kotte/Jeanette KuhlTäby BMF
2009Emma Sjöö/Elin BergblomUppsala KFUM BMK
2011Annie Karlsson/Marina KårströmHelsingborg/Södermalm
2013Anneli Häggman/Linda HäggmanLugi
2014Moa Sjöö/Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2015Moa Sjöö/Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2016 Elit-AMoa Sjöö/Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2017Jenny Kruseborn/Cecilia NärforsSpånga BMK
HERRSINGEL ELIT:
1992Christian LjungmarkBMK Aura
1993Peter HanssonVarberg
1994Patrik MaredVarberg
1995Thomas JohanssonVästra Frölunda BMK
1996Milan DuvsundVallhamra
1997Antti ViitikkoHelsingin Sulka
1998Marcus JanssonTäby BMF
1999Marcus JanssonVästerås
2000Fredrik BohlinMalmö
2001Johan LundqvistSpårvägens BMF
2002Fredric EricsonSkogås BK
2003Fredrik BohlinSkogås BK
2004Jens MarmstenUmeå
2005Johan LundqvistSpårvägens BMF
2006Magnus SahlbergVästra Frölunda BMK
2007Mathias WigartTäby BMF
2008Mathias WigartTäby BMF
2009Jesper WigartTäby BMF
2010Sebastian LarssonLugi
2011Mattias NorellSpårvägens BMF
2012Joachim AreskärUppsala KFUM BMK
2014Ludvig PärleforsUppsala KFUM BMK
2015Ludvig PärleforsUppsala KFUM BMK
2016 Elit-ACasper FischerOdense BK, DEN
2017Casper FischerOdense BK, DEN
HERRDUBBEL ELIT:
1992Christian Ljungmark/Ulf PerssonBMK Aura
1993Per Bendix/Thomas AngarthTäby BMF
1994Stefan Edvardsson/Peter BrandtBotkyrka
1995Max Gandrup/René GandrupTäby BMF/Herning
1996Morgan Karlsson/Magnus NilssonDalton
1997Peter Axelsson/Rikard GruvbergTäby BMF
1998Imanuel Hirschfeld/Peter BrandtTäby BMF
1999Daniel Glaser/Marcus JanssonTäby BMF/Västerås
2000Fredrik Bohlin/Paul OttossonMalmö/Täby BMF
2001Daniel Glaser/Dennis von DahnTäby BMF/Mörrum
2002Pekka Ryhänen/Ville LångVIPSU/Östersundom
2003Oskar Lundqvist/Johan LundqvistSpårvägens BMF
2004Mats Fagerström/Paul OttossonTäby BMF
2006Gabriel Ulldahl/Magnus SahlbergVästra Frölunda BMK
2007Gabriel Ulldahl/Mathias WigartVästra Frölunda BMK/Täby BMF
2008Peder Nordin/Sebastian GransboTäby BMF
2009Peder Nordin/Sebastian GransboTäby BMF
2010Peder Nordin/Sebastian GransboTäby BMF
2011Thomas Csiffary/Mattias NorellSpårvägens BMF
2012Kristoffer Lundqvist/Patrik AnderssonMalmö/GBK
2013Jonathan Chan/Robert WetterstenLugi/Norrköping
2014Joachim Areskär/Ludvig PärleforsUppsala
2015Andreas Norell/Mats StrandbergSpårvägens BMF/Uppsala
2016 Elit-AMilan Duvsund/Anders FischerPartille BMK
2017Larry Li/Boxiao PanTäby BMF
MIXEDDUBBEL ELIT:
1992Rikard Gruvberg/Astrid CraboTäby BMF
1993Stefan Grahn/Linda FredrikssonLjusdal
1994Stefan Edvardsson/Lina EngbergBotkyrka
1995Stefan Edvardsson/Lina EngbergUppsala/Askim
1996Patrik Mared/Susanne SvenssonHalmstad
1997Imanuel Hirschfeld/Johanna PerssonTäby BMF
1998Pierre Åhling/Elina VäisänenTäby BMF/Tapion Sulka
2000Christoffer Wiklander/Åsa StrindlundSpårvägens BMF
2001Daniel Glaser/Lina HorndahlTäby BMF
2002Fredric Ericson/Karin HedinSkogås BK
2003Jim Flink/Sandra PetterssonSkogås BK
2004Tony Kröjs/Maja BoströmHelsinge Team/Spårvägens BMF
2005Jimmy Skoglund/Cecilia NärforsSkogås BK
2006Joacim Fellenius/Hanna MulderSkogås BK
2007Aditya Dwi Putra/Matilda PedersenTangkas, Ind/Malmö
2008Björn Fredriksson/Elin BergblomUppsala KFUM BMK
2009Stefan Sjöö/Elin BergblomUppsala KFUM BMK
2010Johan Clausén/Cecilia NärforsSpårvägens BMF
2011Mattias Norell/Marina KårströmSpårvägens BMF/Södermalm
2012Patrik Andersson/Anna OhlssonGBK/Sävsjö
2013Erik Söderberg/Moa SjööUppsala KFUM BMK
2014Joachim Areskär/Moa SjööUppsala KFUM BMK
2015Erik Söderberg/Moa SjööUppsala KFUM BMK
2016 Elit-AErik Söderberg/Moa SjööUppsala KFUM BMK
2017Adam Gozzi/Tilda SjööUppsala KFUM BMK
DAMSINGEL A:
1988Anneli LawergrenVisby BMK
1989Birgitta KärvestadFjäderbollen
1990Christina SundiusEken
1991Janna PetterssonSollentuna
1992Emmi HeikkinenTapion Sulka
1993Leena LöytömäkiTapion Sulka
1994Saara HynninenDrive Fi
1995Johanna PerssonTäby BMF
1996Åsa KarlssonKvasten
1997Frida AndreassonGBK
1998Viivi BrandtTapion Sulka
1999Maria SandströmSpårvägens BMF
2000Maja BoströmSpårvägens BMF
2001Maria SandströmSpårvägens BMF
2002Marie Louise StrömgrenHofors BK 70
2003Susanna SerenbanAskim
2004Sanne EkbergBorås
2005Cecilia BjunérKista
2006Cissela LenkertKista
2007Amanda WallinCarlskrona
2008Louise ErikssonMariestad
2009Marianne SundHamar Norge
2010Vanessa SandbergSpårvägens BMF
2013Moa SjööUppsala
2016 Elit-ARebecca PantaneyGlos Stars, ENG
2017 Elit-ACecilia NärforsSpånga BMK
DAMDUBBEL A:
1989Anneli Lawergren/Annica LundahlVisby BMK
1990Christina Sundius/Birgitta KärvestadEken/Fjäderbollen
1991Janna Pettersson/Karin LindströmSollentuna/Täby BMF
1992Emmi Heikkinen/Camilla GustafssonTapion Sulka/Västerås
1993Anneli Lawergren/Helena NirsVisby BMK
1994Anneli Andersson/Petra EnarssonVarberg
1995Åsa Karlsson/Jenny OscarssonKvasten/Malmö
1997Helena Nirs/Frida AndreassonVisby BMK/GBK
1998Viivi Brandt/Maria VäisänenTapion Sulka
1999Maria Sandström/Jenny EdströmSpårvägens BMF/Umedalen
2000Helena Nirs/Anneli GateVisby BMK
2002Marie Louise Strömgren/Lina MattssonHofors BK 70/Spårvägens BMF
2003Sara Johnson/Natalie GlaserTäby BMF
2005Külli Iste/Kati KraavingTallinn BC
2006Pernilla Karlsson/Jenny IvanssonCarlton
2007Josefin Borgström/Sara PohlUppsala KFUM
2008Frida Berzelius/Mikaela JänttiTäby BMF
2009Helena Nirs/Anneli Gate LawergrenVisby BMK
2010Pernilla Pariola/Emma Edbom SjööUppsala KFUM BMK
2012Victoria Meimermondt/Caroline GateVisby BMK
2013Tamineh Arabi/Pawarisa WarechoolSundbyberg/Kista
2016 Elit-AMoa Sjöö/Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2017Emelie Hansson/Victoria MeimermondtVisby BMK
HERRSINGEL A:
1988Magnus HedströmVästerås
1989Mikael NordinLjungsbro
1990Magnus HedströmVästerås
1991Magnus HedströmVästerås
1992Magnus CarlssonKFUM/K
1993Håkan LätthTäby BMF
1994Daniel RixHelsingborg
1995Fredric EricsonBMK Göta
1996Nils WendelöfVallhamra
1997Benjamin MauryHelsingin Sulka
1998Carsten LarsenLedöje
1999Dennis von DahnMörrum
2000Jens ErikssonSkogås BK
2001Magnus GustafssonSkogås BK
2002Magnus GustafssonSkogås BK
2003Joonas KarhulaTapion Sulka
2004Jimmy LahnalaksoSkogås BK
2005Henrik WibergLidingö
2006Henrik WibergLidingö
2007Mattias BorgMariestad
2008Patrik AnderssonÅby
2009Stefan SjööUppsala KFUM BMK
2011Stefan SjööUppsala KFUM BMK
2012Viktor StenssonMalmö
2013Magnus GustafssonSkogås BK
2014Tor-Gunnar MorskogenLidingö
2015Joachim AreskärUppsala KFUM BMK
2016 Elit-ACasper FischerOdense BK, DEN
2017Joachim AreskärSpårvägens BMF
HERRDUBBEL A:
1988Stefan Öberg/Bengt FrömanFjäderbollen/Lidingö
1989Jonas Olsson/Stig NordströmKomet/Visby BMK
1990Jonas Olsson/Martin WesterbergKomet
1991Martin Westerberg/Pär LindauKomet/UTK
1992Michel Bachtiar/William BaardhHuvudsta
1993Håkan Lätth/Stefan AxelssonTäby BMF
1994Anders Brandtman/Göran RingEnånger
1995Pierre Åhling/Richard TausonTäby BMF
1996Magnus Persson/Håkan RosellSvedala
1997Thomas Angarth/Sven KellermalmTäby BMF
1998Dennis von Dahn/Anders PeterssonMörrum
1999Magnus Persson/Håkan RosellSvedala
2000Mikael Heldesjö/Magnus HedströmVästerås
2001Alexander Clern/Björn RenwertOxie/BMK Aura
2002Mats Fagerström/Peter BrandtTäby BMF/Spårvägens BMF
2003Niklas Andersson/David HellströmBMK Göta
2004Niklas Andersson/David HellströmBMK Göta
2005Patrik Söderkvist/Henrik WibergSkogås BK/Lidingö
2006Henrik Wiberg/Patrik O. SöderkvistLidingö/Skogås BK
2007Tomas Ahlgren/Jesper WigartTäby BMF
2008Erik Söderberg/Stefan SjööUppsala KFUM BMK
2009Niclas Dufour/Christian PetterssonTäby BMF/Visby BMK
2010Erik Söderberg/Stefan SjööUppsala KFUM BMK
2011Erik Söderberg/Stefan SjööUppsala KFUM BMK
2012Erik Söderberg/Björn FredrikssonUppsala KFUM BMK
2013Björn Eriksson/Johan GateVisby BMK
2015Adam Gozzi/Erik SöderbergUppsala
2016 Elit-AMilan Duvsund/Anders FischerPartille BMK
2017Björn Fredriksson/Erik SöderbergUppsala Vintage BMK/Uppsala KFUM BMK
MIXEDDUBBEL A:
1988Jonas Olsson/Annica LundahlVisby BMK
1989Jonas Olsson/Anneli LawergrenVisby BMK
1990Michel Bachtiar/Mari NilssonHuvudsta
1991Jonas Olsson/Annica LundahlVisby BMK
1992Michel Bachtiar/Mari NilssonHuvudsta
1993Ali Böök/Tiuku HelinHelsingin Sulka/ESB
1994Daniel Rix/Charlotte JonssonHelsingborg/Ungdomsringen
1995Jonas Åberg/Malin EngelheartHalmstad
1996Imanuel Hirschfeld/Johanna PerssonTäby BMF
1997Daniel Glaser/Frida AndreassonTäby BMF/GBK
1998Per-Åke Andersson/Gunnel BengtssonMörrum/Ullevi
1999Per-Åke Andersson/Gunnel BengtssonMörrum/Ullevi
2000Daniel Söderström/Helena NirsVisby BMK
2001Mats Fagerström/Maria SandströmTäby BMF/Spårvägens BMF
2002Magnus Gustafsson/Louise ErikssonSkogås BK
2003Patrik Johansson/Ellen FridnerHelsinge Team
2005Thomas Csiffary/Anna KellermalmSpårvägens BMF/Täby BMF
2006Fredrik Högman/Pernilla KarlssonTäby BMF/Carlton
2007Napoleon Wallin/Amanda WallinCarlskrona
2008Niclas Dufour/Louise ErikssonVisby BMK/Mariestad
2009Christian Pettersson/Anneli Gate LawergrenVisby BMK
2010Sebastian Larsson/Mia WengbergLugi
2012Alexander Areskär/My WestbergSpårvägens BMF/Umeå
2013Erik Söderberg/Tilda SjööUppsala
2014Erik Söderberg/Tilda SjööUppsala
2015Johan Clausén/Petra LundqvistSpårvägens BMF
2016 Elit-AErik Söderberg/Moa SjööUppsala KFUM BMK
2017Erik Söderberg/Ulrika HellmanUppsala KFUM BMK/Uppsala Vintage BMK
DAMSINGEL B:
1991Lena ÅgrenSandviken
1992Veronica LintuKarlstad
1993Marina FinthSödermalm
1994Dace SheidereLatgale
1995Malin TufvessonBMK Aura
1996Viivi BrandtTapion Sulka
1997Marianne ÅmanVisby BMK
1998Doris LevinBMK 65
1999Marina FinthSödermalm
2000Lisett ClernOxie
2001Katti LindbergReturen
2002Sara JohnssonTäby BMF
2004Karolina KotteTäby BMF
2005Külli IsteTallinn BC
2006Susanna Nygren-StrandbergVäxjö
2007Hanna WilkinsonMiddlesex, Eng
2008Lea AndresenBroager Dk
2009Carolina GateVisby BMK
2010Rebecca KuhlTäby BMF
2011Emma ThornéTellus
2012Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2013Althea LjungqvistUppsala
2014Emilia JönssonDanmark
2015Hilda NåsellSpårvägens BMF
2016Cecilia NärforsSpånga BMK
2017Linda SaarelaKista BMK
DAMDUBBEL B:
1991Lena Ågren/Ulrica PetterssonSandviken
1992Ulrica Pettersson/Ulrica AhxSandviken/Slite
1993Anette Peteri/Kerstin ScherdinKarlstad/Falkenberg
1994Sara Persson/Sandra TholinsonTäby BMF/Askim
1995Wendy Haglund/Jennifer BaileyKarlstad/Tapion Sulka
1996Birgitta Johansson/Åsa BååthTapion Sulka/Örebro
1997Jenny Holmgren/Marianne ÅmanVisby BMK
1998Jenny Holmgren/Marianne ÅmanVisby BMK
1999Lisbeth Stals/Marina FinthUllevi/Södermalm
2000Lisett Clern/Lina HorndahlOxie/Täby BMF
2001Anna Kellermalm/Katti LindbergTäby BMF/Returen
2002Maria Nilsson/Anna-Leena NyholmHelsingborg/ESB
2003Inga Andersson/Maria EklundMorlanda/BC Küsnacht (Schweiz)
2004Therese Angarth/Karolina KotteTäby BMF
2005Louise Tallberg/Madeleine PerssonHelsingborg
2006Gunnel Bengtsson/Jeanette SandströmWega
2007Gunnel Bengtsson/Jeanette SandströmWega
2008Lea Andresen/Marianne SundBroager (Dk)/Hamar (No)
2009Rebecca Kuhl/Ulrika OttossonTäby BMF
2010Kerstin Kristoffersson/Jeanette SandströmWega
2011Angelica Furevi/Anne-Marie WellendorphGripen/Klippan
2012Emma Sjöö/Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2013Sonja Hermann/Jeanette SandströmWega
2014Sonja Hermann/Jeanette SandströmWega
2015Ella Hellman/Edith UrellKFUM Uppsala
2016 B-CAnneli Gate Lawergren/Helena NirsVisby BMK
2017 B-CDoris Levin/Anna SvenssonÄlmhults BMK/BMK Pärlan
HERRSINGEL B:
1987Patrik OscarssonVisby BMK
1988Per RudqvistPartille
1989Mats PerssonHanviken
1990Tommie LindblomBotkyrka
1991Magnus EklundKomet
1992Per GustafssonOscar
1993Johan BlomVästra Frölunda BMK
1994Markus RouvinenTapion Sulka
1995Imanuel HirschfeldTäby BMF
1996Daniel GlaserTäby BMF
1997Jonas CarlssonVästra Frölunda BMK
1998Hugi HeimirssonTäby BMF
1999Hugi HeimirssonTäby BMF
2000Per SimonssonMörrum
2001Hampus KarlssonBMK Aura
2002Thomas CsiffarySpårvägens BMF
2003Petri LehtonenBC Blueminton
2004Christoffer JärlesandVänersborg
2005Johannes IvarssonIFK Umeå
2006Andreas HirschmannSchwalbach (Ty)
2007Björn ErikssonVisby BMK
2008Filip MyhrénTjust
2009Boxiao PanTäby BMF
2010Alfred HenrikssonTäby BMF
2011Alfred HenrikssonTäby BMF
2012Tor-Gunnar MorskogenLidingö
2013Adam GozziUppsala
2014Peter La CourDanmark
2015Toni VahevaaraVaasan Sulkis, Fi
2016Daniel EkmarkSollentuna BS
2017Björn ErikssonVisby BMK
HERRDUBBEL B:
1987Michel Bachtiar/William BaardhHuvudsta
1988Patrik Hjälmered/Christian AhlPartille
1990Mikael Heldesjö/Christer BobergVästerås
1991Roger Jansson/Thomas SköldRimbo
1992Krister Jonsson/Michael SchwarczHuvudsta/Östermalm
1993Pierre Åhling/Andreas JonassonTäby BMF
1994Edvards Loze/Janis KalninsLatgale
1995Imanuel Hirschfeld/Johan ThermeniusTäby BMF
1996Daniel Glaser/Jens MarmstenTäby BMF/Umeå
1997Jonas Carlsson/Martin GustavssonVästra Frölunda BMK
1998Mats Hansson/Patrik WennströmÖsterlen
1999Mats Hansson/Patrik WennströmÖsterlen
2000Mats Hansson/Patrik WennströmÖsterlen
2001Mats Hansson/Patrik WennströmÖsterlen
2002Göran Johansson/Sören MolinTrollhättan/Lidingö
2003Jakob Svenhamn/Sören MolinLidingö
2004Mats Hansson/Patrik WennströmÖsterlen
2005Mikael Glemark/Mats HanssonChristianstad/Österlen
2006Sören Molin/Jakob SvenhamnLidingö
2007Sören Molin/Jakob SvenhamnLidingö
2008Linus Conrad/Filip MyhrénCarlskrona/Tjust
2009Sören Molin/Peter BrandtLidingö/Gärdet
2010Mikael Glemark/Johnny NilssonChristianstad
2011Pasi Salhoja/Auno TolonenAhjola/Toival
2012Michael Schwarcz/Tor-Gunnar MorskogenLidingö
2013Per Areskär/Sören MolinLidingö
2014Björn Eriksson/Robert KarlssonVisby BMK
2015Fredrik Bernin/Patrik JohanssonWega/AUS Amiens Fra
2016Jonny Nilsson/Michael SchwarczLugi BMK/Sollentuna BS
2017Johannes Gardell/Robert KarlssonVisby BMK
MIXEDDUBBEL B:
1987Patrik Oscarsson/Annica LundahlVisby BMK
1991Roger Jansson/Christina FelleniusRimbo/SBK
1992Stig Nordström/Maud LawergrenVisby BMK
1993Michael Schwarcz/Charlotte JonssonÖstermalm/Ungdomsringen
1994Edvards Loze/Dace SheidereLatgale
1995Christopher Bailey/Wendy HaglundTapion Sulka/Karlstad
1996Urban Jonasson/Kristina EdhÖstersund
1997Daniel Söderström/Marianne ÅmanVisby BMK
1998Mikael Glemark/Doris LevinChristianstad/BMK 65
1999Mats Hansson/Maria FröjdÖsterlen
2000Lars Winnberg/Lisbeth StalsUllevi
2001Sven Kellermalm/Katti LindbergTäby BMF/Returen
2002Per-Åke Areskär/Sabine AreskärLidingö
2003Lennart Strömberg/Jeanette SandströmFjäderbollen/Wega
2004Sören Molin/Kathryn GärtnerLidingö
2005Michael Schwarcz/Malin FredrikssonLidingö
2006Michael Schwarcz/Amanda LundqvistLidingö/Täby BMF
2007Fredrik Bernin/Jeanette SandströmWega
2008Anton Persson/Frida PerssonUmeå
2009Mats Persson/Emma DelinSpårvägens BMF
2010Alfred Henriksson/Julia AhlstrandTäby BMF/Uppsala KFUM BMK
2011Lennart Strömberg/Gunnel BengtssonLidingö/Wega
2012Per Areskär/Jeanette SandströmLidingö/Wega
2013Robert Karlsson/Victoria MeimermondtVisby BMK
2014Robert Karlsson/Victoria MeimermondtVisby BMK
2015Per Areskär/Jeanette SandströmLidingö/Wega
2016Robert Karlsson/Victoria MeimermondtVisby BMK
2017Robert Karlsson/Victoria MeimermondtVisby BMK
DAMSINGEL C:
1986Birgitta KärvestadFjäderbollen
1987Birgitta KärvestadFjäderbollen
1988Kathe AhlinRuinen
1989Tina HanssonHanviken
1990Anneli ÖsterdahlTjelvar
1997Sara HäggSödertälje
1998Cecilia BjunérKista
1999Hanna KokkoTapion Sulka
2000Katarina JakobssonGarda
2001Hanna KokkoTapion Sulka
2002Katrin SundquistEnånger
2003Karolina KotteTäby BMF
2004Lisa SjöströmUmeå
2005Jessica ErikssonHöl i Väggas BMF
2006Selma KhanKomet
2007Sofia OscarssonVisby BMK
2008Rebecca KuhlTäby BMF
2009Sigrid Elise SundHamar No
2010Ella SöderströmTäby BMF
2011Julia BistingSpårvägens BMF
2012Emelie JakobssonGarda
2013Emilia JönssonDanmark
2014Freja JehrénBoo
2015Nelli SvenssonÄlmhult
2016Louise HanssonValbodalen BMK
2017Rebecka NienkerkSpårvägens BMF
DAMDUBBEL C:
1986Anneli Österdahl/Kathe AhlinTjelvar/S:t Olof
1987Kathe Ahlin/Annica LundahlS:t Olof/Visby BMK
1988Birgitta Sund/Birgitta KärvestadFjäderbollen
1989Charlotte Nilsson/Mia DanielssonUmeå
1990Anneli Österdahl/Eva BrozinTjelvar/Hemse
1997Kerstin Nordberg/Sara HäggSödertälje
1998Elisabeth Glaser/Cecilia BjunérTäby BMF/Kista
1999Anna Laine/Hanna KokkoTapion Sulka
2000Anna Jakobsson/Katarina JakobssonGarda
2001Cecilia Ohlsson/Lillis EnglöfSävsjö
2002Katrin Sundquist/Monica SundquistEnånger
2003Sofia Penttilä/Beatriz LenkertBoo/Kista
2004AnnGerd Sjöström/Lisa SjöströmUmeå
2005Anna Ohlsson/Anna RosengrenSävsjö
2006Jessica Jakobsson/Elin JakobssonGarda
2007Karolina Engdahl/Julia Hellström-CarlssonVisby BMK
2008Else Larsen/Inga AnderssonHörsholm Dk/Morlanda
2009Maud Lawergren/Emma GateVisby BMK
2010Ella Söderström/Tilda SjööTäby BMF/Uppsala KFUM BMK
2011Johanna Axelsson/Emelie JakobssonKinnekulle/Garda
2012Sofia Andersson/Jorun FalchKista/Södermalm
2013Emilia Jönsson/Camilla VossDanmark
2015Agneta Gustafsson/Rebecca HöögTranås/Fåken
2016 B-CAnneli Gate Lawergren/Helena NirsVisby BMK
2017 B-CDoris Levin/Anna SvenssonÄlmhults BMK/BMK Pärlan
HERRSINGEL C:
1986Johan OlssonGöteborgs BK
1987Ulf NilssonHuvudsta
1988Roger JanssonRoslagen
1989Tommie LindblomHanviken
1990Göran OlssonNjurunda
1997Anders OlssonKinnekulle
1998Kalevi ConradCarlskrona
1999Tonie von DahnMörrum
2000Daniel BrodénCarlskrona
2001Daniel BrodénCarlskrona
2002Daniel BrodénCarlskrona
2003Mattias NorellSpårvägens BMF
2004Daniel BrodénCarlskrona
2005David ÖrebySödermalm
2006Tonie von DahnCarlskrona
2007Bjare FalchSödermalm
2008Johan OlofssonVästan
2009Robert KarlssonP18 IK
2010Fredrik BoqvistAskim
2011Pasi SalhojaAhjola
2012Rasmus GrönvallÄlmhult
2013Anders La CourDanmark
2014Marc PilonGöteborg
2015Nicholas VenaBK Drive, FIN
2016Jesper LindströmValbodalen BMK
2017Oliver BergqvistGöteborgs BK
HERRDUBBEL C:
1986Erik Olsson/Johan OlssonVisby BMK/Göteborg
1987Dan Lytholm/Lars NordströmVisby BMK
1988Lars Jedvall/Roland KärvestadFjäderbollen
1989Mats Fridén/Johan KrantzHuvudsta
1990Mattias Helgesson/Anders BrandtmanHudiksvall/Enånger
1997Anders Olsson/Kenneth StrandKinnekulle
1998Anders Stålberg/Tobias MellströmFlen/Hälleforsnäs
1999Anders Stålberg/Tobias MellströmFlen/Hälleforsnäs
2000Oscar Simonsson/Martin RenwertMörrum/BMK Aura
2001Kalevi Conrad/Ola ConradCarlskrona
2002Kalevi Conrad/Daniel BrodénCarlskrona
2003Jan Larsson/Stefan NordhTäby BMF BMF
2004Johan Eriksson/Torbjörn ErikssonGamleby
2005Hasse Peterson/Reine SvenssonWega
2006Thomas Larsson/Håkan NybergGraip/Essendonn 88
2007Anders Stålberg/Tobias MellströmFlen
2008Olof Bäckström/Thomas LarssonP18 IK
2009Håkan Nyberg/Ulf BergP18 IK
2010Sergey Dubovenko/Vladimir IlyenkoMoscow, RUS
2011Rickard Björkquist/Bert BenderKinnekulle/Fjäderbollen
2012Bert Bender/Håkan BenderFjäderbollen
2013Christoffer Bagger/Anders La CourDanmark
2014Reine Svensson/Lars WinnbergWega/Vårvinden
2015Fredrik Nikander/Toni VahevaaraÅby/Vaasan Sulkis
2016Erik Åkerblom/Stig Lennart HofvanderP18 IK
2017Olof Bäckström/Tomas LarssonP18 IK
MIXEDDUBBEL C:
1986Johan Olsson/Carina HammarinGöteborg
1987Roland Kärvestad/Birgitta KärvestadFjäderbollen
1988Roland Kärvestad/Birgitta KärvestadFjäderbollen
1989Tommie Lindblom/Tina HanssonHanviken
1990Dan Lytholm/Maud LawergrenVisby BMK
1997Sverker Clern/Suzanne ClernOxie
1998Heimir Haraldsson/Nini KristiansdottirReturen
1999Göte Pettersson/Carina JönssonA 7
2000Göte Pettersson/Annika WerkelinA 7/Slite
2001Göte Pettersson/Carina JönssonP18 IK
2002Micael Hallgren/Katrin SundquistEnånger
2003Matias Lopez/Karolina KotteKista/Täby BMF
2004Albert Sjöström/AnnGerd SjöströmUmeå
2005Vladimir Ilyenko/Vera IlyenkoMoscow
2006Reine Svensson/Gull HillgardWega
2007Per Juul Ulrich/Marie Louise Juul UlrichHörsholm (Dk)/Lyngby (Dk)
2008Bertil Andersson/Inga AnderssonMorlanda
2009Håkan Bisting/Emma JohanssonSpårvägens BMF
2010Vladimir Ilyenko/Vera IlyenkoMoscow Ru
2011Andreas Bartsch/Julia BistingSpårvägens BMF
2012Vladimir Ilyenko/Vera IlyenkoMoscow
2013Anders La Cour/Camilla VossDanmark
2014Tobias Mattsson/Katarina JakobssonP18 IK/Garda
2015Axel Roberts/Ella HellmanUppsala KFUM
2016Zeth Olsson/Sigrid NordinValbodalen BMK
2017Michael Levin/Doris LevinÄlmhults BMK
DAMSINGEL V35:
1995Sylvi JormanainenTapion Sulka
1997Kerstin KristofferssonVallhamra
1998Irene BörjessonVallhamra
2001Doris LevinBMK 65
2002Doris LevinBMK 65
2003Doris LevinBMK 65
2004Jeanette SandströmWega
2005Doris LevinÄlmhult
2006Lotten NilssonVärnamo
2007Malin FredrikssonLidingö
2008Marina Kårström. Södermalm
2009Doris LevinÄlmhult
2010Liudmila PostnovaMoscow, RUS
2011Marina KårströmSödermalm
2013Marina KårströmSödermalm
2017 V35-45Cecilia NärforsSpånga BMK
DAMDUBBEL V35:
1993Lena Berglund/Kerstin ScherdinBorås/Falkenberg
1995Kerstin Kristoffersson/Sylvi JormanainenVallhamra/Tapion Sulka
1997Kerstin Kristoffersson/Gunnel BengtssonVallhamra/Ullevi
1998Lisbeth Stals/Gunnel BengtssonUllevi
1999Katti Lindberg/Gunnel BengtssonReturen/Ullevi
2001Sabine Areskär/Doris LevinLidingö/BMK 65
2002Anna Karin Ekberg/Marie HedinBorås
2003Gunnel Bengtsson/Jeanette SandströmWega
2005Jeanette Sandström/Kerstin KristofferssonWega
2006Jeanette Sandström/Gunnel BengtssonWega
2007Sabine Areskär/Malin FredrikssonLidingö
2008Marina Kårström/Maria EklundSödermalm/TBR Island
2009Anneli Gate Lawergren/Emma SjööVisby BMK/Uppsala KFUM BMK
2010Liudmila Postnova/Elena SolodukhinaMoscow Ru
2012Jeanette Sandström/Sonja HermannWega
2016 V35-45Cecilia Närfors/Rebecca PantaneySpånga BMK/Glos Stars, ENG
2017 V35-55Wendy Fredriksson/Jenny KrusebornVästerås BMF/Spånga BMK
HERRSINGEL V35:
1987Lars JedvallFjäderbollen
1988Lars JedvallFjäderbollen
1989Lars LetterholtFjäderbollen
1990Stig HofvanderSlite
1991Stig HofvanderRuinen
1992Kalevi ConradCarlskrona
1993Kalevi ConradCarlskrona
1994Peter BrandtBotkyrka
1995Peter BrandtTäby BMF
1996Peter BrandtTäby BMF
1997Mats-Lennart HanssonVårvinden
1998Peter BrandtTäby BMF
1999Mats FagerströmTäby BMF
2000Sören MolinLidingö
2001Mats FagerströmTäby BMF
2002Mikael GlemarkChristianstad
2003Mikael GlemarkChristianstad
2004Magnus GustafssonSkogås BK
2005Olof SvenhamnLidingö
2006Andreas HirshmannSchwalbach Ty
2007Per Juul UlrichHörsholm (Dk)
2008Magnus GustafssonSkogås BK
2009Peter BaezaÅby
2010Magnus GustafssonSkogås BK
2011Jonas ThornéTellus
2012Tor-Gunnar MorskogenLidingö
2013Robert WetterstenNorrköping
2014Fredrik BohlinSkogås BK
2015Tommy FranzénSävsjö
2016 V35-40Daniel SöderströmVisby BMK
2017 V35-40Björn ErikssonVisby BMK
HERRDUBBEL V35:
1987Roland Kärvestad/Lars JedvallFjäderbollen
1988Stefan Öberg/Bengt FrömanFjäderbollen/Lidingö
1989Stefan Öberg/Bengt FrömanFjäderbollen/Lidingö
1990Lars Letterholt/Göte PetterssonFjäderbollen/A 7
1991Lars Letterholt/Lars ThomssonFjäderbollen/Tjelvar
1992Reidar Hjälmered/Jan-Åke PalmqvistPartille
1993Per Bendix/Thomas AngarthTäby BMF
1994Lars Jedvall/Wolfgang SchneiderFjäderbollen
1995Stig Hofvander/Torsten WibergRuinen
1996Göran Persson/Mats JohannessonÖsterlen
1997Thomas Angarth/Sven KellermalmTäby BMF
1998Thomas Angarth/Peter BrandtTäby BMF
1999Per-Åke Andersson/Per SimonssonMörrum
2000Mikael Glemark/Per SimonssonChristianstad/Mörrum
2001Mats Fagerström/Peter BrandtTäby BMF
2002Mats Fagerström/Peter BrandtTäby BMF/Spårvägens BMF
2003Mats Fagerström/Peter BrandtTäby BMF/Spårvägens BMF
2004Peter Brandt/Tomas BrandtSpårvägens BMF
2005Eje Backensved/Pär LindauLidingö
2006Sören Molin/Andreas HirschmannLidingö/Schwalbach (Ty)
2007Erik Olsson/Johan GateVisby BMK
2008Michael Levin/Johan OrestenÄlmhult/Åby
2009Erik Olsson/Johan GateVisby BMK
2010Peter Baeza/Magnus GustafssonAskim/Skogås BK
2011Jonas Thorné/Stefan AnderssonTellus/Visby BMK
2012Tor-Gunnar Morskogen/Pär LindauLidingö
2013Fredrik Bernin/Patrik JohanssonWega
2014Johan Gate/Mikael TornemoVisby BMK/Fåken
2015Per Sundeck/Robert WetterstenVästerås/Spånga BMK
2016 V35-40Daniel Söderström/Robert WetterstenVisby BMK/Spånga BMK
2017 V35-45Johan Gate/Daniel SöderströmVisby BMK
MIXEDDUBBEL V35:
1992Lars Jedvall/Birgitta KärvestadFjäderbollen/Väsby
1993Kalevi Conrad/Kerstin ScherdinCarlskrona/Falkenberg
1994Karl-Christian Overgaard/Lena BerglundHalmstad/Borås
1995Morgan Nilsson/Kerstin KristofferssonEssendonn/Vallhamra
1996Michael Schwarcz/Birgitta KärvestadLidingö/Väsby
1997Per-Åke Andersson/Kerstin KristofferssonMörrum/Vallhamra
1998Per-Åke Andersson/Irene BörjessonMörrum/Vallhamra
1999Peter Brandt/Gunnel BengtssonTäby BMF/Ullevi
2000Peter Brandt/Gunnel BengtssonTäby BMF/Ullevi
2001Peter Brandt/Anneli GateTäby BMF/Visby BMK
2002Peter Brandt/Anneli GateSpårvägens BMF/Visby BMK
2003Peter Brandt/Gunnel BengtssonSpårvägens BMF/Wega
2004Tomas Brandt/Kathryn GärtnerSpårvägens BMF/Lidingö
2005Per Juul Ulrich/Anneli GateHörsholm (Dk)/Visby BMK
2006Håkan Nilsson/Lotten NilssonVärnamo
2007Håkan Nilsson/Lotten NilssonVärnamo
2008Erik Söderberg/Emma SjööUppsala KFUM BMK
2009Mikael Glemark/Doris LevinChristianstad/Älmhult
2010Peter Baeza/Anneli LawergrenAskim/Visby BMK
2011Jonas Thorné/Doris LevinTellus/Älmhult
2012Mikael Glemark/Doris LevinChristianstad/Mörrum
2013Robert Hay/Marina KårströmFjäderbollen/Södermalm
2014Fredrik Bohlin/Marina KårströmSkogås BK/Södermalm
2016 V35-45Erik Söderberg/Ulrika HellmanUppsala KFUM BMK/Uppsala Vintage BK
2017 V35-40Björn Sidfalk/Cecilia NärforsSpånga BMK
HERRSINGEL V40:
2004Kjell AlmgrenLidingö
2005Kjell AlmgrenLidingö
2006Kjell AlmgrenLidingö
2007Per-Åke JohanssonTranås
2008Johan OrestenÅby
2013Tor-Gunnar MorskogenLidingö
2014Tor-Gunnar MorskogenLidingö
2015Mikael TornemoFåken
2016 V35-40Daniel SöderströmVisby BMK
2017 V35-40Björn ErikssonVisby BMK
DAMSINGEL V40:
2013Marina KårströmSödermalm
2017 V35-45Cecilia NärforsSpånga BMK
HERRDUBBEL V40:
2005Kjell Almgren/Sören MolinLidingö
2007Lars Göran Tengström/Pär LindauSkogås BK/Lidingö
2013Pär Lindau/Tor-Gunnar MorskogenLidingö
2015Johan Gate/Christofer WiklanderVisby BMK/Skogås BK
2016 V35-40Daniel Söderström/Robert WetterstenVisby BMK/Spånga BMK
2017 V35-45Johan Gate/Daniel SöderströmVisby BMK
DAMDUBBEL V40:
2004Ewa Carlander/Kathryn GärtnerUllevi/Lidingö
2011Marina Kårström/Anne-Marie WellendorphSödermalm/Klippan
2016 V35-45Cecilia Närfors/Rebecca PantaneySpånga BMK/Glos Stars, ENG
2017 V35-55Wendy Fredriksson/Jenny KrusebornVästerås BMF/Spånga BMK
MIXEDDUBBEL V40:
2003Michael Schwarcz/Jeanette SandströmLidingö/Wega
2007Kjell Almgren/Sabine AreskärLidingö
2015Erik Söderberg/Ulrika HellmanUppsala KFUM/Uppsala Vintage
2016 V35-45Erik Söderberg/Ulrika HellmanUppsala KFUM BMK/Uppsala Vintage BK
2017 V35-40Björn Sidfalk/Cecilia NärforsSpånga BMK
HERRSINGEL V45:
1989Lars LetterholtFjäderbollen
1990Lars LetterholtFjäderbollen
1991Kalevi ConradCarlskrona
1992Kalevi ConradCarlskrona
1995Kalevi ConradCarlskrona
1996Kalevi ConradCarlskrona
1997Sören MolinLidingö
1998Lars WinnbergUllevi
1999Lars WinnbergUllevi
2000Lars WinnbergUllevi
2001Lars WinnbergUllevi
2002Göran JohanssonTrollhättan
2003Peter BrandtSpårvägens BMF
2007Per Åke AreskärLidingö
2008Per Åke AreskärLidingö
2009Per Åke AreskärLidingö
2010Pär LindauLidingö
2011Pär LindauLidingö
2012Stefan GrahnHelsinge Team
2013Magnus GustafssonSkogås BK
2014Hans SundströmSkellefteå
2015Hans SundströmSkellefteå
2016Terje JacobsenStavanger, NOR
2017Magnus GustafssonSkogås BK
HERRDUBBEL V45:
1992Alvar Olsson/Göte PetterssonA 7
1997Roberth Persson/Anders LindströmKomet/Sollentuna
1998Lars Wengberg/Bo WengbergBMK Aura/Lugi
1999Torsten Wiberg/Stig HofvanderRuinen
2000Staffan Söderberg/Bert BenderSödermalm
2001Thomas Angarth/Sven KellermalmTäby BMF
2002Thomas Angarth/Kent KotteTäby BMF
2003Lennart Strömberg/Kenneth BergströmFjäderbollen
2004Thomas Angarth/Sven KellermalmTäby BMF
2006Peter Brandt/Sören MolinSpårvägens BMF/Lidingö
2007Kjell Almgren/Michael SchwarczLidingö
2008Per Åke Areskär/Michael SchwarczLidingö
2009Sören Molin/Peter BrandtLidingö/Gärdet
2011Michael Schwarcz/Per AreskärLidingö
2012Peter Baeza/Stefan AnderssonAskim/Visby BMK
2013Mikael Glemark/Mats HanssonChristianstad/Österlen
2014Mikael Glemark/Mats HanssonChristianstad/Österlen
2016Milan Duvsund/Anders FischerPartille BMK
2017 V35-45Johan Gate/Daniel SöderströmVisby BMK
DAMSINGEL V45:
2015Doris LevinÄlmhults BMK
2016Doris LevinÄlmhults BMK
2017 V35-45Cecilia NärforsSpånga BMK
DAMDUBBEL V45:
2005Gunnel Bengtsson/Sonja HermannWega
2013Sonja Hermann/Jeanette SandströmWega
2015Doris Levin/Ann-Marie WellendorphÄlmhult/Skälderviken
2016 V35-45Cecilia Närfors/Rebecca PantaneySpånga BMK/Glos Stars, ENG
2017 V35-55Wendy Fredriksson/Jenny KrusebornVästerås BMF/Spånga BMK
MIXEDDUBBEL V45:
2004Peter Brandt/Gunnel BengtssonSpårvägens BMF/Wega
2005Sören Molin/Carina KrusebornLidingö
2006Lennart Strömberg/Gunnel BengtssonFjäderbollen/Wega
2007Lennart Strömberg/Gunnel BengtssonLidingö/Wega
2008Bertil Andersson/Inga AnderssonMorlanda
2010Per Juul Ulrich/Liudmila PostnovaCBK, DEN/Moscow, RUS
2013Lennart Strömberg/Jeanette SandströmLidingö/Wega
2016 V35-45Erik Söderberg/Ulrika HellmanUppsala KFUM BMK/Uppsala Vintage BMK
2017Erik Söderberg/Ulrika HellmanUppsala KFUM BMK/Uppsala Vintage BMK
HERRSINGEL V50:
1999Kalevi ConradCarlskrona
2000Kalevi ConradCarlskrona
2002Lars WinnbergUllevi
2004Lars WinnbergUllevi
2005Lars WinnbergUllevi
2006Lars WinnbergVårvinden
2012Michael SchwarczLidingö
2013Per AreskärLidingö
2014Per AreskärLidingö
2015Pär LindauLidingö
2016Pär LindauSollentuna BS
2017Jan-Erik SandinLjusdals BMK
HERRDUBBEL V50:
2004Bengt Fröman/Stefan ÖbergLidingö/Fjäderbollen
2005Staffan Söderberg/Lars WinnbergFjäderbollen/Ullevi
2008Sören Molin/Peter BrandtLidingö/Gärdet
2010Reine Svensson/Magnus EricsonWega/Varberg
2012Michael Schwarcz/Per AreskärLidingö
2015Per Areskär/Lennart StrömbergLidingö
2016 V50-55Kjell Almgren/Per AreskärIFK Lidingö/Sollentuna BS
2017Erik Åkerblom/Olof BäckströmP18 IK
DAMDUBBEL V50:
2017 V35-55Wendy Fredriksson/Jenny KrusebornVästerås BMF/Spånga BMK
MIXEDDUBBEL V50
2005Lars Winnberg/Gunnel BengtssonUllevi/IK Wega
2010Lars Winnberg/Gunnel BengtssonVårvinden/IK Wega
2012Per Areskär/Jeanette SandströmIFK Lidingö/IK Wega
2017 V50-55Per Areskär/Jeanette SandströmSollentuna BS/IK Wega
HERRSINGEL V55:
2002Rolf BruchWega
2003Rolf BruchWega
2004Mikael WingeSpårvägens BMF
2005Torsten WibergTjelvar
2007Kent KotteTäby BMF
2008Robert PerssonReturen
2009Stig HofvanderP18 IK
2010Lars WinnbergVårvinden
2011Peter BrandtGärdet
2012Peter BrandtGärdet
2014Peter BrandtGärdet
2015Peter BrandtGärdet
2016Kjell AlmgrenIFK Lidingö
2017Per AreskärSollentuna BS
HERRDUBBEL V55:
2003Conny Ahlin/Kalevi ConradBotkyrka/Carlskrona
2004Alvar Olsson/Göte PetterssonP18 IK
2006Kent Kotte/Hans LenkertTäby BMF/Boo
2007Kent Kotte/Hans LenkertTäby BMF/Boo
2009Bert Bender/Kennet BergströmSödermalm
2011Peter Brandt/Lennart StrömbergGärdet/Lidingö
2013Bert Bender/Jens Dall-HansenSödermalm/Vejle
2014Peter Brandt/Lennart StrömbergGärdet/Lidingö
2015Bert Bender/Carl-Johan NyberghSödermalm/Smash Fi
2016 V50-55Kjell Almgren/Per AreskärIFK Lidingö/Sollentuna BS
2017Håkan Möller/Erik SäfstenLugi BMK/Skäldervikens BMK
DAMDUBBEL V55:
2017 V35-55Wendy Fredriksson/Jenny KrusebornVästerås BMF/Spånga BMK
MIXEDDUBBEL V55:
2006Svante Sandegård/Carina KrusebornLidingö
2013Magnus Ericsson/Sonja HermannVarberg/Wega
2017 V50-55Per Areskär/Jeanette SandströmSollentuna BS/IK Wega
HERRSINGEL V60:
2009Torsten WibergP18 IK
2011Alvar OlssonP18 IK
2012Vladimir IlyenkoMoscow
2013Lars WinnbergVårvinden
2014Carl-Johan NyberghBK Smash, FIN
2016 V60-65Calle NyberghBK Smash, FIN
2017Peter BrandtGärdets BMF
HERRDUBBEL V60:
2010Carl-Johan Nybergh/Poul Erik ThamdrupSmash Fi/Hörsholm (Dk)
2011Kalevi Conrad/Knut LilandCarlskrona/Kristiansand (No)
2012Lars Winnberg/Knut LilandVårvinden/Kristiansand
2013Knut Liland/Lars WinnbergKristiansand/Vårvinden
2014Olle Månsson/Carl-Johan NyberghÖsterlen/BK Smash, FIN
2016 V60-65Stig Lennart Hofvander/Calle NyberghP18 IK/BK Smash, FIN
2017 V60-70Reine Svensson/Lars WinnbergIK Wega/Vårvindens BMK
HERRSINGEL V65:
2013Torsten WibergP18 IK
2016 V60-65Calle NyberghBK Smash, FIN
HERRDUBBEL V65:
2016 V60-65Stig Lennart Hofvander/Calle NyberghP18 IK/BK Smash, FIN
2017 V60-70Reine Svensson/Lars WinnbergIK Wega/Vårvindens BMK
HERRDUBBEL V70:
2017 V60-70Reine Svensson/Lars WinnbergIK Wega/Vårvindens BMK
DAMSINGEL MOTION/TRIM:
1988Karin PeterssonGamleby
1989Jenny FohlinGamleby
1990Ann-Mari BrändströmUTK
1991Linda KristianssonGamleby
1993Sonja WredbergKrusboda
1994Pirkko Veijola-BaileyTapion Sulka
1995Johanna KallioniemiTapion Sulka
1996Joanna JuslinBad Boys
2003Britt-Marie MagnussonUllevi
2004Sanna MikkolaHalikon Sulkis
2006Jenny HallöfIFK Umeå
2007Maria HanssonTäby BMF
2009Linnea HagströmTäby BMF
2010Annika CollinSpårvägens BMF
2011Annika CollinSpårvägens BMF
2012Lena ÅgrenSandviken
2013Lena ÅgrenSandviken
2014Helena BergaWega
2015Pernilla SvenssonFåken
2016Shamima MituVisby BMK
2017Shamima MituVisby BMK
DAMDUBBEL MOTION/TRIM:
1988Solvig Petersson/Karin PeterssonGamleby
1989Jenny Fohlin/Karin PeterssonGamleby
1995Johanna Kallioniemi/Anna LaineTapion Sulka
2009Sofia Fahlén/Magdalena KrajewskaKlubblös
2011Christina Lundin/Annika CollinSpårvägens BMF
2015Marie Sörlin/Sandra SörlinBoston
2016Shamima Mitu/Petra NåsellVisby BMK/Spårvägens BMF
2017Susanne Jacobsson/Shamima MituBMK Carlskrona/Visby BMK
HERRSINGEL MOTION/TRIM:
1986Kurt KnutssonUmeå
1987Marvin MartinsHälleforsnäs
1988Bo PerssonStorvik
1989Gunnar HögströmSIAB
1990Gunnar HögströmSIAB
1991Eje BackensvedOscar
1992Eje BackensvedOscar
1993Jan JohanssonDegerfors
1994Peter HultqvistBMK 65
1995Stefan PetterssonHälleforsnäs
1996Stefan PetterssonHälleforsnäs
2002Janne JohanssonWega
2003Anders PerssonWega
2004Conny UlldahlVästra Frölunda BMK
2005Markus OravamäkiHofors
2006Tomas JaenssonGripen
2007Micael HallgrenEnånger
2008Micael HallgrenEnånger
2009Micael HallgrenEnånger
2010Andreas BartschSpårvägens BMF
2011Peter MiljateigKlubblös
2012Micael HallgrenEnånger
2013Ingolf LunzeKlubblös
2014Peter SidvallSävsjö
2015Fredrik BeckmanGärdet
2016Patrik WartiaKlubblös
2017Anton VikmanKilafors BMK
HERRDUBBEL MOTION/TRIM:
1986J-E Essenholm/Bo PerssonPärlan/Storvik
1987Tomas Lundström/Patrik HedbergHälleforsnäs
1988Bengt Kristiansson/Sören BylundBPK
1989Gunnar Högström/Sören LindgrenSIAB/Piparböle
1990Gunnar Högström/Stefan AmrénSIAB/Norrköping
1991Fredrik Walfridsson/Rikard WallinGamleby
1992Tero Laukkanen/Hans PetterssonHälleforsnäs
1993Johan Phalén/André BörjessonHemse/Neproc
1994Tobias Mellström/Anders StålbergHälleforsnäs/Flen
1995Stefan Pettersson/Patric HedbergHälleforsnäs
1996Stefan Pettersson/Patric HedbergHälleforsnäs
2002Anders Persson/Janne JohanssonWega
2003Björn Tobiasson/Tony EklövHovås/Speed
2004Roland Järlesand/Conny UlldahlVänersborg/Västra Frölunda BMK
2006Stefan Thorell/Jan AppelqvistHemse
2007Sylve Nilsson/Thomas LidmanSkogås BK
2008Micael Hallgren/Robert KarlssonEnånger/P18 IK
2009Micael Hallgren/Sven GardellEnånger/Tellus
2010Henrik Strömberg/Peter MiljateigKlubblös
2011Henrik Strömberg/Peter MiljateigKlubblös
2012Micael Hallgren/Jevgenij KapustinEnånger/Visby BMK
2013Micael Hallgren/Ingolf KunzeKlubblös
2014Anders Ljungqvist/Mats NilssonUppsala
2015Fredrik Beckman/Ludvig BrodinGärdet
2016Micael Hallgren/Patrik WartiaHudiksvall BMK/Klubblös
2017Johan Andersson/Peter AnderssonTorslanda BMK/Tjörns BMK
MIXEDDUBBEL MOTION/TRIM:
1988Vaine Petersson/Karin PeterssonGamleby
1989Gunnar Högström/Lena ThoressonSIAB/Karlskoga
1991Fredrik Walfridsson/Linda KristianssonGamleby
1993Peter Bäckstäde/Sonja WredbergKrusboda
1994Ola Conrad/Catharina JonassonJohanneshov
1995Markku Karhula/Pirkko Veijola BaileyTapion Sulka
1996Kristian Arenander/Katja YlitaloHaninge
2002Jens Jakobsson/Jenny OhlssonSödertälje
2007Mikael Fredriksson/Linnea HagströmTäby BMF
2010Peter Miljateig/Magdalena KrajewskaKlubblös
2011Peter Miljateig/Magdalena KrajewskaKlubblös
2012Esa Lahtinen/Kirsi LahtinenESB
2013Stijn Vanooteghem/Lone LarsenBelgien
2014Peter Sidvall/Annika FranzénSävsjö
2015Torbjörn Sörlin/Marie SörlinBoston
2016Micael Hallgren/Pernilla SvenssonHudiksvall BMK/BMK Fåken
2017Mikael Kjellberg/Katarina JakobssonGarda IK
HERRSINGEL U9:
2016Ludvig MorskogenIFK Lidingö
2017Mysak NordahlÖsterlens BMK
HERRSINGEL U11:
2001David HägerValbodalen BMK
2002Kristian PetterssonTjelvar
2003Iika HeinoParaisten Badm
2004Iika HeinoParaisten Badm
2005Alfred HenrikssonTäby BMF
2006Kevin NilssonVärnamo
2007Emanuel UlldahlVänersborg
2008Richard KuhlTäby BMF
2009Allan OlofssonKista
2010Mikka LahtinenESB (Fi)
2011Filip WaleGustavsberg
2013David DanellKvasten
2014Moltas HofmeijerSpårvägens BMF
2015Filip SvenssonÄlmhult
2016Gustav BellmanSandvikens BMK
2017Felix BergqvistGöteborgs BK
DAMSINGEL U11:
2001Therese AngarthTäby BMF
2002Therese AngarthTäby BMF
2004Julia JanssonHofors
2005Marie Louise UlrichHörsholm Dk
2006Caroline GateVisby BMK
2007Ebba RasmussonOskarström
2008Therece NilssonVärnamo
2009Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2010Ella SöderströmTäby BMF
2011Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2012Bonny KapellSkogås BK
2013Elin HolmgrenUppsala
2016Felicia FranzénSävsjö BC
HERRDUBBEL U11:
2002Richard Ojaäär/David LandmarkTäby BMF
2003Teemu Lukkonen/Iika HeinoParaisten Badm
2004Teemu Lukkonen/Iika HeinoParaisten Badm
2007Emanuel Ulldahl/Jonathan WestergrenVänersborg/Visby BMK
2008Richard Kuhl/Simon WestergrenTäby BMF/Visby BMK
2009Rickard Nilsson/Adrian LevinVärnamo/Älmhult
2010Allan Olofsson/Jacob KhanKista
2011Christoffer Weiner/Oscar ReuterhällTäby BMF/Sandviken
2013Moltas Hofmeijer/Victor MorskogenSpårvägens BMF/Lidingö
2016Alvar Sandborg/Erik SöderdahlIFK Umeå/Täby BMF
2017 U11-13Christoffer Boman/Isak ErlikssonTäby BMF
DAMDUBBEL U11:
2002Lisa Sjöström/Mikaela JönssonPartille
2004Julia Jansson/Sandra HedbergHofors
2005Anina Nilsson/Marie Louise UlrichBindslev/Hörsholm (Dk)
2006Siri Werkelin/Emma GateVisby BMK
2008Moa Sjöö/Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2010Tilda Sjöö/Ella SöderströmUppsala KFUM BMK/Täby BMF
2011Matilda Kapell/Maja BogaeusSkogås BK/Visby BMK
MIXEDDUBBEL U11:
2002Kristian Pettersson/Jessica JakobssonTjelvar/Garda
2004Iika Heino/Anina NilssonParaisten Badm/Bindslev-Tversted
2007Emanuel Ulldahl/Anna OscarssonVänersborg/Visby BMK
2009Hampus Levin/Emelie JakobssonÄlmhult/Garda
2010Allan Olofsson/Ella SöderströmKista/Täby BMF
2011Filip Wale/Ida ThornéGustavsberg/Tellus
DAMSINGEL U13:
1986Maria SandbergUmeå
1990Johanna PerssonTäby BMF
1993Emma HagelinÖstersund
1995Viivi BrandtTapion Sulka
1996Sophia HanssonVårvinden
1997Natalie GlaserTäby BMF
1998Cecilia BjunérKista
1999Nicole ClernOxie
2000LBMK Aura KarhulaTapion Sulka
2001Anna OhlssonSävsjö
2002Karolina KotteTäby BMF
2003Therese AngarthTäby BMF
2004Therese AngarthTäby BMF
2005Lise Kjaer AndersenBindslev (Dk)
2006Hanna EkhamreSkogås BK
2007Evelyn JohanssonSkogås BK
2008Clara NistadKista
2009Moa SjööUppsala KFUM BMK
2010Hanna SidvallSävsjö
2011Emma ThornéTellus
2012Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2013Emilia ApelqvistAskim
2014Ella HellmanUppsala
2015Edith UrellUppsala
2016Emma HörnlundIFK Umeå
2017 U13-15Malin MustonenTäby BMF
HERRSINGEL U13:
1986Simon KnutssonUmeå
1987Dan OlofssonTjelvar
1988David HägglundSollentuna
1989Andreas BodinSkogås BK
1990Christer KarlströmSollefteå
1991Daniel SöderströmHemse
1993Dennis von DahnCarlskrona
1994Dennis von DahnCarlskrona
1996Kalle OlssonÖstersund
1998Oscar SimonssonMörrum
1999Max SamuelssonTorp
2000Eetu HeinoParaisten Badminton
2001Ossian GyntherVisby BMK
2002Ingmar SeidelbergS 16 Tallinn
2003Fredrik JonssonTäby BMF BMF
2004Rickard OjaäärTäby BMF
2005Viktor NordhTäby BMF
2006Jonathan HugolfSkogås BK
2007Douglas LidmanSkogås BK
2008Emanuel UlldahlVänersborg
2009Richard KuhlTäby BMF
2010Jan PasanenESB Fi
2011Adrian LevinÄlmhult
2012Hampus BoldtTäby BMF
2013Oscar ReuterhällSandviken
2014Alexander PilonGöteborg
2015Nils HenningssonSpårvägens BMF
2016Mio MolinIFK Umeå
2017Isak ErlikssonTäby BMF
DAMDUBBEL U13:
1999Nicole Clern/Amanda SimonssonOxie/Mörrum
2000LBMK Aura Karhula/Andrea BergmarkTapion Sulka/Kista
2001Anna Ohlsson/Evelina EnglöfSävsjö
2002Karolina Kotte/Therese AngarthTäby BMF
2004Maria Helmersson/Emma LarssonTäby BMF
2005Johanna Roman/Emma RomanEnånger
2006Malin Kjelledal/Ida KjelledalSkogås BK
2007Julia Ahlstrand/Marie-Louise Juul UlrichUppsala Vintage/Lyngby (Dk)
2008Clara Nistad/Caroline GateKista/Visby BMK
2009Annie Hjertén/Sigrid Elise SundVisby BMK/Hamar No
2010Tilda Sjöö/Ella SöderströmUppsala KFUM BMK/Täby BMF
2011Tilda Sjöö/Ella SöderströmUppsala KFUM BMK/Täby BMF
2012Nora Sundqvist/Matilda KapellEnånger/Skogås BK
2013Ella Hellman/Cassandra SvensUppsala/Täby BMF
2014Ella Hellman/Elin HolmgrenUppsala
2015Nelli Svensson/Alicia WendtÄlmhult/BMK Aura
2016Linn Adolfsson Funk/Hilda Johansson SandborgTäby BMF/IFK Umeå
HERRDUBBEL U13:
1987Niclas Björnlund/Dan OlofssonTjelvar
1990Christer Karlström/Daniel SöderströmSollefteå/Hemse
1998Jonatan Nordh/Joonas KarhulaDrive/Tapion Sulka
1999Max Samuelsson/Richard EidestedtTorp/Uppsala
2000Simon Georgsson/Petter GeorgssonKinnekulle
2001David Häger/Joakim AreskärValbodalen BMK/Lidingö
2002Hannes Karlsson/Martin KarlssonKFUM Norrköping
2003Anton Wieselblad/Fredrik JonssonUppsala KFUM/Täby BMF BMF
2004Kristian Pettersson/Christoffer JohanssonVisby BMK/Trollhättan
2005Kristian Pettersson/Oliver TellVisby BMK
2006Erik Pettersson/Jonathan HugolfSkogås BK
2007Douglas Lidman/Erik PetterssonSkogås BK
2008Kevin Nilsson/Emanuel UlldahlVärnamo/Vänersborg
2009Richard Kuhl/Martin LoyalTäby BMF/Kista
2010Mikka Lahtinen/Jan PasanenESB (Fi)
2011Hampus Levin/Adrian LevinÄlmhult
2012Lukas Svens/Hampus BoldtTäby BMF
2013Daniel Andersson/Tom SöderströmTäby BMF
2014Moltas Hofmeijer/Victor MorskogenSpårvägens BMF/Lidingö
2015Nils Henningsson/Moltas HofmaijerSpårvägens BMF
2016Kim Linell/Carl MustonenKilafors BMK/Täby BMF
2017 U11-13Christoffer Boman/Isak ErlikssonTäby BMF
MIXEDDUBBEL U13:
1986Simon Knutsson/Maria SandbergUmeå
1988Johan Langbjenne/Helena NirsRuinen/Visby BMK
1990Christer Karlström/Carolina BrändströmSollefteå/UTK
1998Alexander Molin/Cecilia BjunérLidingö/Kista
1999Eetu Heino/LBMK Aura KarhulaPargas/Tapion Sulka
2000Eetu Heino/LBMK Aura KarhulaParaisten Badm/Tapion Sulka
2001Rasmus Nilsson/Elin RosengrenSävsjö
2002Ossian Gynther/Karolina KotteVisby BMK/Täby BMF
2003Magnus Haakens/Anna RosengrenDröbak-Frogn/Sävsjö
2004Filip Myhrén/Fredrika LagerstedtGamleby/Vårvinden
2005Kristian Pettersson/Jessica JakobssonVisby BMK/Garda
2006Andreas Norell/Sigrid Elise SundSpårvägens BMF/Hamar (No)
2007Douglas Lidman/Evelyn JohanssonSkogås BK
2008Jonathan Lawergren/Caroline GateVisby BMK
2009Richard Kuhl/Moa SjööTäby BMF/Uppsala KFUM BMK
2010Jan Pasanen/Ellinor SüdowESB Fi/Kruset Höganäs
2011Adrian Levin/Ellinor SüdowÄlmhult/Kruset Höganäs
2012Oskar Reuterhäll/Nora SundqvistSandviken/Enånger
2013Oscar Reuterhäll/Emilia ApelqvistSandviken/Askim
2014Filip Franzén/Lovisa KällqvistSävsjö/Boo
2015Nils Henningsson/Rebecka NienkerkSpårvägens BMF
2016Mio Molin/Emma HörnlundIFK Umeå
DAMSINGEL U15:
1986Susanne BergdahlGray
1987Erika OlssonLandvetter
1988Åsa PerssonStorvik
1989Eva LarssonJulita
1990Charlotte JonssonUngdomsringen
1991Johanna PerssonTäby BMF
1992Sara PerssonTäby BMF
1993Jenny OscarssonVarberg
1994Jennifer BaileyTapion Sulka
1995Josefin EricssonNorrköping
1997Sophia HanssonVårvinden
1998Maria VäisänenTapion Sulka
1999Lisett ClernOxie
2000Maria LindegrenKista
2001Anna KellermalmTäby BMF
2002LBMK Aura KarhulaTapion Sulka
2003Karolina KotteTäby BMF BMF
2004Karolina KotteTäby BMF
2005Louise ErikssonHöl i Vägga
2006Mia SvenssonMörrum
2007Frida WarsellVästra Frölunda BMK
2008Linn AlexanderssonÖrebro
2009Clara NistadKista
2010Moa SjööUppsala KFUM BMK
2011Hanna SidvallSävsjö
2012Jessica NilssonUppsala KFUM BMK
2013Matilda KapellSkogås BK
2014Ella HellmanUppsala
2015Hilda NåsellSpårvägens BMF
2016Malin MustonenTäby BMF
2017 U13-15Malin MustonenTäby BMF
DAMDUBBEL U15:
1990Johanna Persson/Carolina BrändströmTäby BMF/UTK
1992Sara Persson/Johanna PerssonTäby BMF
1993Jennifer Bailey/Johanna NuortevaTapion Sulka/Drive
1994Jennifer Bailey/Emma HagelinTapion Sulka/Östersund
1995Viivi Brandt/Maria VäisänenTapion Sulka
1996Viivi Brandt/Maria VäisänenTapion Sulka
1997Sophia Hansson/Lisett ClernVårvinden/Oxie
1998Mia Wengberg/Natalie GlaserBMK Aura/Täby BMF
1999Natalie Glaser/Sara JohnssonTäby BMF
2000Rebecca Bergmark/Maria LindegrenKista
2002Elin Rosengren/Anna OhlssonSävsjö
2003Therese Angarth/Karolina KotteTäby BMF BMF
2004Elin Helmersson/Karolina KotteTäby BMF
2005Sara Pohl/Josefin BorgströmUppsala KFUM
2006Mia Svensson/Cecilia AlexanderssonMörrum/Örebro
2007Matilda Kjelledal/Ida KjelledalSkogås BK
2008Annika Hällström/Sofia OscarssonGustafsberg/Visby BMK
2009Clara Nistad/Caroline GateKista/Visby BMK
2010Stina Runesson/Anna OscarssonGislaved/Visby BMK
2012Tilda Sjöö/Althea LjungqvistUppsala KFUM BMK
2013Althea Ljungqvist/Tilda SjööUppsala KFUM BMK
2014Ella Hellman/Olivia HellmanUppsala KFUM BMK
2015Ella Hellman/Edith UrellUppsala KFUM BMK
2016 U15-17Edith Urell/Cecilia WangUppsala KFUM BMK
2017Malin Mustonen/Lisa Olsen BergTäby BMF/Frogner IL, NOR
HERRSINGEL U15:
1986Nicklas LindbergRimbo
1987Urban LindblomRimbo
1988Niclas BjörnlundTjelvar
1989Markus OlofssonSollentuna
1990Henrik AnderssonHjo
1991Mattias ElfvingSkön
1992Henrik LundgrenMariestad
1993Johan UddfolkPargas
1994Daniel GlaserTäby BMF
1995Tuomas KarhulaTapion Sulka
1996Dennis von DahnCarlskrona
1997Tobias KrusebornSkogås BK
1998Hugi HeimirssonTäby BMF
1999Ville LångLahtis
2000Martin RenwertBMK Aura
2001Anton HäggblomTurun Sulka
2002Eetu HeinoParaisten Badm
2003Victor SkeppVästra Frölunda
2004Matias LopezKista
2005Martin KarlssonKFUM Norrköping
2006Niklas DufourVisby BMK
2007Linus ConradCarlskrona
2008Alexander OlssonTorp
2009Daniel AlizadehTäby BMF
2010Andreas NorellSpårvägens BMF
2011Jonathan WestergrenVisby BMK
2012Vilhelm BoldtTäby BMF
2013Hampus BoldtTäby BMF
2014Hampus BoldtTäby BMF
2015Oscar ReuterhällSandviken
2016Noa TellanderHalmstads BMK
2017Emil SöderdahlTäby BMF
HERRDUBBEL U15:
1986Nicklas Lindberg/Urban LindblomRimbo
1987Andreas Lindgren/Urban LindblomGray/Rimbo
1988Joacim Malmgren/Patrik MattssonSödertälje/Roslagen
1989Markus Olofsson/David HägglundSollentuna
1990Joakim Nilsson/Henrik AnderssonMariestad/Hjo
1991Sara Persson/Johanna PerssonTäby BMF
1992Henrik Ragnfalk/Jawed LaxmidharRacket/Mariestad
1993Daniel Franzén/Christian WaermeNorrköping
1994Samuel Österberg/Torgny UlfvingBorås/Returen
1995Dennis von Dahn/Tuomas KarhulaCarlskrona/Tapion Sulka
1996Tuomas Karhula/Kari-Pekka JärvinenTapion Sulka
1997Kalle Olsson/Alexander ClernÖstersund/Oxie
1998Hugi Heimirsson/Stefan OlssonTäby BMF/Västra Frölunda BMK
1999Ville Lång/Pekka RyhänenLahtis/VIPSU
2000Joonas Karhula/Petri LehtonenTapion Sulka
2001Eetu Heino/Anton HäggblomParaisten Badm/Turun Sulka
2002Oliver Muotka/Gabriel UlldahlSkogås BK/Vänersborg
2003Marcus Ulvne/Matias LopezUppsala KFUM BMK/Kista
2004Thomas Andersson/Matias LopezTäby BMF/Kista
2005Niklas DuFour/Victor ZuhrVisby BMK/Täby BMF
2006Niklas Dufour/Christian PetterssonVisby BMK
2007Christian Pettersson/Linus ConradVisby BMK/Carlskrona
2008Erik Sandström/Gustaf RasmussonSkälderviken/Oskarström
2009Axel Marklund/Daniel AlizadehTäby BMF
2010Alfred Henriksson/Andreas NorellTäby BMF/Spårvägens BMF
2011Jonathan Westergren/Pontus JesperssonVisby BMK
2012Vilhelm Boldt/Hampus BoldtTäby BMF
2013Hampus Boldt/Lukas SvensTäby BMF
2014Hampus Boldt/Victor LindahlTäby BMF/ESB (Fi)
2015Jakob Ekman/ Oscar ReuterhällVästra Frölunda BMK/Sandviken
2016Moltas Hofmeijer/Victor MorskogenSpårvägens BMF/IFK Lidingö
2017Mio Molin/Victor MorskogenIFK Umeå/Täby BMF
MIXEDDUBBEL U15:
1986Nicklas Lindberg/Linda EssenholmRimbo/Pärlan
1988Joacim Malmgren/Åsa PerssonSödertälje/Storvik
1990Henrik Andersson/Ami HindochaHjo/Mariestad
1992Rasmus Hindren/Johanna NuortevaTapion Sulka/Drive
1993Martin Stattin/Sara PerssonKomet/Täby BMF
1994Torgny Ulfving/Wendy HaglundReturen/Karlstad
1995Tuomas Karhula/Viivi BrandtTapion Sulka
1996Tuomas Karhula/Viivi BrandtTapion Sulka
1997Alexander Hansson/Sophia HanssonVårvinden
1999Joonas Karhula/Reetta HeinoTapion Sulka/Pargas
2000Martin Renwert/Nicole ClernBMK Aura/Oxie
2001Eetu Heino/LBMK Aura KarhulaParaisten Badm/Tapion Sulka
2002Eetu Heino/LBMK Aura KarhulaParaisten Badm/Tapion Sulka
2003Daniel Björck/Karolina KotteKärra/Täby BMF BMF
2004Eric Myhrén/Laurine NilssonGamleby/Bindslev
2005Thomas Andersson/Sara PohlTäby BMF/Uppsala KFUM
2006Sebastian Nilsson/Mia SvenssonMörrum
2007Christian Pettersson/Julia Hellström-CarlssonVisby BMK
2008Axel Marklund/Rebecca KuhlTäby BMF
2009Daniel Alizadeh/Vanessa SandbergTäby BMF/Spårvägens BMF
2010Richard Kuhl/Moa SjööTäby BMF/Uppsala KFUM BMK
2011Henrik Werner/Maja PalmSpårvägens BMF
2013Jamie Kapell/Matilda KapellSkogås BK
2014William Morskogen/Edit LundströmTäby BMF/Södermalm
2015Oscar Reuterhäll/Elin WihlstrandSandviken/Mörrum
2016 U15-17Axel Nåsell/Hilda NåsellSpårvägens BMF
2017Emil Söderdahl/Lovisa NeuberTäby BMF
DAMSINGEL U17:
1986Anna PerssonStorvik
1987Anna PerssonStorvik
1989Mia DanielssonUmeå
1990Camilla GustafssonFårbo
1992Johanna PerssonTäby BMF
1993Johanna PerssonTäby BMF
1994Saara HynninenDrive
1995Åsa KarlssonKvasten
1996Elina VäisänenTapion Sulka
1997Therese AnderssonHalmstad
1998Viivi BrandtTapion Sulka
2000Emma PerssonTäby BMF
2001Reetta HeinoParaisten Badminton
2002Sanne EkbergBorås
2003Sanni RautalaÖstersundom
2004Sanne EkbergBorås
2005Laurine NilssonBindslev (Dk)
2006Sara AschanSollentuna
2007Matilda PedersenMalmö
2010Rebecca KuhlTäby BMF
2012Therese TrotzigTrollhättan
2013Jessica NilssonUppsala
2015Hanna JohanssonÄlmhult
2016Hilda NåsellSpårvägens BMF
2017Ella HellmanUppsala KFUM BMK
DAMDUBBEL U17:
1986Anna Persson/Ulrika PetterssonStorvik
1987Anna Persson/Ulrika PetterssonStorvik
1989Mari Modig/Sofi ModigJulita
1990Karin Waerme/Kristina StjernholmKomet/Sollentuna
1992Ami Hindocha/Akila SulemanjiMariestad
1993Johanna Persson/Sara PerssonTäby BMF
1994Saara Hynninen/Jenny OscarssonDrive/Varberg
1995Åsa Karlsson/Jenny OscarssonKvasten/Malmö
1996Linnea Johansson/Josefine EngmanUmeå
1997Alexandra Fornander/Mari KarlssonLjungsbro/Julita
1999Maria Väisänen/Viivi BrandtTapion Sulka
2000Lina Horndahl/Emma PerssonTäby BMF
2001Oona Seppälä/Reetta HeinoRovaniemen Sulka/Paraisten Badm
2002Anna Jakobsson/Helena JakobssonGarda
2003Johanna Andersson/Pernilla KarlssonJulita
2004Jennifer Nielsen/Victoria MeimermondtVisby BMK
2005Anne Kjaer Andersen/Laurine NilssonBindslev (Dk)
2007Matilda Pedersen/Amanda WallinMalmö/Carlskrona
2008Linn Alexandersson/Cecilia AlexanderssonÖrebro
2010Emma Johansson/Tova PalmSpårvägens BMF
2011Julia Bisting/Therese JohanssonSpårvägens BMF
2013Evelina Wadheden/Josefina WadhedenÅby
2015Althea Ljungqvist/Tilda SjööUppsala
2016 U15-17Edith Urell/Cecilia WangUppsala KFUM BMK
2017Agnes Mannheimer/Nelli SvenssonSpårvägens BMF/Älmhults BMK
HERRSINGEL U17:
1986Urban SandbergUmeå
1987Nicklas LindbergRimbo
1988Roger SvenssonGripen
1989Stefan SvanbergSvalan
1990Per LundinAlnö
1991Martin BollLugi
1992Johan BlomTrollhättan
1993Henrik SvenssonBMK -71
1994Sami HintikkaTapion Sulka
1995Johan UddfolkPargas
1996Martin JohanssonWätterstad
1997Henrik OhlssonÖstersund
1998Tuomas KarhulaTapion Sulka
1999Tommy SkogholmÖstersundom
2000Ville LångLahti Sulka
2001Ville LångLahti Sulka
2002Joonas KarhulaTapion Sulka
2003Gabriel UlldahlVänersborg
2004Gabriel UlldahlVästra Frölunda BMK
2005Johan KasperiTäby BMF
2006Matiaz LopezKista
2007Niclas DufourVisby BMK
2008Filip MyhrénTjust
2009Alexander AreskärSpårvägens BMF
2010Tim SamuelssonTorp
2011Ivan LyxzénUmeå
2012Viktor AglinderTäby BMF
2013Vilhelm BoldtTäby BMF
2014Adrian LevinÄlmhult
2015Adrian LevinÄlmhult
2016Hampus BoldtTäby BMF
2017Oscar ReuterhällSandviken BMK
HERRDUBBEL U17:
1987Nicklas Lindberg/Urban LindblomRimbo
1988Filip Hansson/Roger SvenssonMörrum/Gripen
1989Stefan Svanberg/Magnus SandbergFalan
1990Per Johansson/Henrik NygrenVisby BMK
1991Björn Wickenberg/Martin BollLugi
1992Johan Blom/Marcus PetterssonTrollhättan
1993Henrik Svensson/Markus JönssonBMK -71/Kvasten
1994Per Sjöstrand/Andreas BerglundKarlskoga/Borås
1995Johan Uddfolk/Daniel GlaserPargas/Täby BMF
1996Daniel Glaser/Jens MarmstenTäby BMF/Umeå
1997Dennis von Dahn/Tobias KrusebornMörrum/Skogås BK
1998Tuomas Karhula/Sami MäkinenTapion Sulka
1999Dennis von Dahn/Alexander ClernMörrum/BMK Aura
2000Markus Nilsson/Stefan OlssonMörrum/Västra Frölunda BMK
2001Pekka Ryhänen/Ville LångVIPSU/Lahti Sulka
2002Joonas Karhula/Henrikki TahkokallioTapion Sulka/Blueminton
2003Petri Lehtonen/Henrikki TahkokallioBlueminton
2004Jonas Andersson/Martin HanssonVårvinden
2005Jonas Andersson/Fredrik GrefveVårvinden/Umeå
2006Matiaz Lopez/Victor LöfKista
2007Fredrik Andersson/Jonathan AdolphsonSollentuna
2008Christian Pettersson/Niclas DufourVisby BMK
2009Calle Engberg/Christian PetterssonVisby BMK
2013Hampus Boldt/Vilhelm BoldtTäby BMF
2015Niklas Eckert Elfving/Adrian LevinBMK Göta/Älmhult
2016Otto Henningsson/Axel NåsellSpårvägens BMF
2017Oscar Reuterhäll/Eemi UkkolaSandviken BMK/Lahti Sulkkis, FIN
MIXEDDUBBEL U17:
1986Edward Wahlgren/Susanne OlofssonTjelvar
1990Robert Hansson/Karin WaermeTjelvar/Komet
1992Joakim Nilsson/Ami HindochaMariestad
1993Andreas Berglund/Johanna PerssonBorås/Täby BMF
1994Sami Hintikka/Saara HynninenTapion Sulka/Drive
1995Johan Uddfolk/Wendy HaglundPargas/Karlstad
1996Jens Marmsten/Linnea JohanssonUmeå
1997Fredrik Vikberg/Hanna HolmSödertälje
1998Tuomas Karhula/Viivi BrandtTapion Sulka
1999Tommy Skogberg/Viivi BrandtÖstersundom/Tapion Sulka
2000Ville Lång/Reetta HeinoLahti Sulka/Paraisten Badm
2001Ville Lång/Reetta HeinoLahti Sulka/Paraisten Badm
2002Joonas Karhula/Anna-Leena NyholmTapion Sulka/ESB
2003Henrikki Tahkokallio/Emelie BaeckströmBlueminton/Kista
2004Gabriel Ulldahl/Sanne EkbergVästra Frölunda BMK/Borås
2005Jonas Andersson/Jennifer NielsenVårvinden/Visby BMK
2006Marcus Högman/Amanda LundqvistTäby BMF
2009Alexander Areskär/Sofia OscarssonSpårvägens BMF/Visby BMK
2011Ivan Lyxzén/Lovisa AnderssonUmeå/Kista
2012Wilhelm Westberg/Amelia PerssonEnånger
2014Adrian Levin/Jessica NilssonÄlmhult/Uppsala
2015Adrian Levin/Nelli SvenssonÄlmhult
2016 U15-17Axel Nåsell/Hilda NåsellSpårvägens BMF
2017Noa Tellander/Nelli SvenssonHalmstads BMK/Älmhults BMK
DAMSINGEL U19:
1988Ulrica PetterssonSandviken
1989Charlotte NilssonUmeå
1990Sara KarlssonSkogås BK
1991Camilla GustavssonKvasten
1992Nina SarnestoTapion Sulka
1993Emmi HeikkinenTapion Sulka
1994Charlotte JonssonUngdomsringen
1995Cathrine WallinEskilstuna
1996Pernilla PariolaBMK Aura
1997Louise NygrenLjungsbro
1998Elina VäisänenTapion Sulka
1999Viivi BrandtTapion Sulka
2000Viivi BrandtTapion Sulka
2001Julia FredrikssonLidingö
2002Reetta HeinoParaisten Badminton
2003Malin AnderssonVästra Frölunda
2004Pernilla KarlssonJulita
2005Pernilla KarlssonJulita
2008Lea AndresenBroager Dk
2009Marianne SundHamar No
2011Kristin MartinssonUppsala KFUM BMK
2012Elina ForseliusSpårvägens BMF
2013Elina ForseliusSpårvägens BMF
DAMDUBBEL U19:
1988Ulrica Pettersson/Anna PerssonSandviken/Storvik
1990Jessica Larkås/Linda FredrikssonLjusdal
1992Emmi Heikkinen/Nina SarnestoTapion Sulka
1993Lina Engberg/Helena NirsBotkyrka/Visby BMK
1995Cathrine Wallin/Malin TufvessonEskilstuna/BMK Aura
1996Cecilia Närfors/Carolina StrokirkLidingö
1997Louise Nygren/Ida NilssonLjungsbro
1998Viivi Brandt/Maria VäisänenTapion Sulka
2000Viivi Brandt/Minna HyykkyTapion Sulka/ESB
2001Lina Horndahl/Emma PerssonTäby BMF
2002Reetta Heino/Oona SeppäläParaisten Badm/Rovaniemen Sulka
2003Natalie Glaser/Lina HorndahlTäby BMF
2004Pernilla Karlsson/Johanna AnderssonJulita
2005Jenny Ivansson/Pernilla KarlssonCarlton/Julita
2006Pernilla Karlsson/Jenny IvanssonCarlton
2009Frida Berzelius/Amanda LundqvistTäby BMF
2012Lovisa Andersson/Therese TrotzigKista/Trollhättan
2017Althea Ljungqvist/Ida RobertsUppsala KFUM BMK
HERRSINGEL U19
1986Tommie LindblomRimbo
1987Mikael SörlinAlnö
1988Edward WahlgrenTjelvar
1989Edward WahlgrenTjelvar
1990Urban BrodinEnånger
1991Tobias MellströmHälleforsnäs
1992Benjamin MauryHelsingin Sulka
1993Jonas FoldeviCollegium
1994Per-Henrik CroonaKarlskoga
1995Fredric EricsonBMK Göta
1996Johan UddfolkPargas
1997Johan UddfolkPargas
1998Martin JohanssonWätterstad
1999Tuomas KarhulaTapion Sulka
2000Tuomas KarhulaTapion Sulka
2001Kari-Pekka JärvinenTapion Sulka
2002Ville LångÖstersundom
2003Joonas KarhulaTapion Sulka
2004Joonas KarhulaTapion Sulka
2005Fredrik HögmanTäby BMF
2006Fredrik HögmanTäby BMF
2008Jonas EmanuelssonUmeå
2009Joachim AreskärSpårvägens BMF
2010Alexander AreskärSpårvägens BMF
2011Emil AssarssonGripen
2015Nils IhseLugi
2017Hampus BoldtUppsala KFUM BMK
HERRDUBBEL U19:
1986Magnus Eriksson/Marko MartinHälleforsnäs
1987Tommie Lindblom/Nicklas LindbergRimbo
1988Edward Wahlgren/Dan OlofssonTjelvar
1989Andreas Fredin/Jesper DanielssonFalan/Hanviken
1990Urban Brodin/Stefan AnderssonEnånger
1992Ali Böök/Benjamin MauryHelsingin Sulka
1993Dan Eklund/Daniel RixSpeed/Helsingborg
1994Daniel Rix/Per-Henrik CroonaHelsingborg/Karlskoga
1995Sami Hintikka/Markus RouvinenTapion Sulka
1996Martin Hagelin/Johan UddfolkÖstersund/Pargas
1997Staffan Lagerqvist/Daniel GlaserBMK Göta/Täby BMF
1998Daniel Glaser/Björn KarlssonTäby BMF/Varberg
1999Daniel Glaser/Hugi HeimirssonTäby BMF
2000Tuomas Karhula/Kari-Pekka JärvinenTapion Sulka
2002Pekka Ryhänen/Ville LångVIPSU/Östersundom
2003Eetu Heino/Joonas KarhulaParaisten Badm/Tapion Sulka
2004Joel Ulldahl/Gabriel UlldahlVästra Frölunda BMK
2005Tim Hall/Joel Johansson BergVisby BMK/Uppsala KFUM
2007Sebastian Gransbo/Nico RuponenTäby BMF
2008Thomas Andersson/Markus HögmanTäby BMF
2009Max Brogren/Boxiao PanTäby BMF
2010Agaton Sveneaus/Johannes AndréSpårvägens BMF
2011Mattias Dehlin/Ivan LyxzénSpårvägens BMF/Umeå
2012Arto Lahtinen/Viktor AglinderESB/Täby BMF
MIXEDDUBBEL U19:
1987Mikael Sörlin/Anna PerssonAlnö/Storvik
1988Edward Wahlgren/Yvonne ErikssonTjelvar
1989Fredrik Holmström/Mia DanielssonUmeå
1990Urban Brodin/Linda FredrikssonEnånger/Ljusdal
1992Ali Böök/Emmi HeikkinenHelsingin Sulka/Tapion Sulka
1993Jonas Foldevi/Lina EngbergCollegium/Botkyrka
1994Daniel Rix/Charlotte JonssonHelsingborg/Ungdomsringen
1995Mikael Johansson/Karin AltemarkKarlskoga/Uppsala
1996Patrik Isaksson/Johanna PerssonBMK Aura/Täby BMF
1997Daniel Glaser/Frida AndreassonTäby BMF/GBK
1998Daniel Glaser/Elin BergblomTäby BMF
2000Oskar Lundqvist/Julie CarlbaumLidingö
2002Pekka Ryhänen/Oona SeppäläVIPSU/Rovaniemen Sulka
2003Tony Norlin/Anna-Leena NyholmLjusdal/ESB
2004Patrik Andersson/Malin AnderssonMorlanda/Göteborgs BK
2005Patrik Andersson/Malin AnderssonMorlanda/Göteborgs BK
2007Niclas Dufour/Karolina KotteVisby BMK/Täby BMF
2008Niclas Dufour/Frida BerzeliusVisby BMK/Täby BMF
2010Agaton Sveneaus/Vanessa SandbergSpårvägens BMF

Sveriges enda internationella klassningstävling i badminton under sommaren